Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8: nie tylko ty czekasz. Samsung, Huawei, Xiaomi i inni również

iPhone 8 jest bardzo wyczekiwanym smartfonem i to nie tylko przez was. Najwięksi konkurenci Apple’a, jak Samsung, Huawei, Xiaomi czy LG, również wypatrują tego telefonu i, co jest bardzo ciekawe, zaczynają spadać zamówienia na podzespoły. To oznacza, że inni producenci chcą zobaczyć najpierw, czym iPhone 8 zaskoczy świat i możliwe, że na tej podstawie będą podejmować kolejne decyzje.

iPhone 8 jest bardzo wyczekiwanym smartfonem i to nie tylko przez was. Najwięksi konkurenci Apple’a, jak Samsung, Huawei, Xiaomi czy LG, również wypatrują tego telefonu i, co jest bardzo ciekawe, zaczynają spadać zamówienia na podzespoły. To oznacza, że inni producenci chcą najpierw zobaczyć, czym iPhone 8 zaskoczy świat i możliwe, że na tej podstawie będą podejmować kolejne decyzje.

Apple iPhone 8 iOS 11

iPhone 8 jest jubileuszowym smartfonem z iOS, który powstał z myślą o uczczeniu dziesięciolecia istnienia iPhone’ów. Oczywiście, to nie główny cel. Tym jest bardzo wysoka sprzedaż. Nie ukrywajmy, ale Apple liczy na naprawdę świetne wyniki finansowe po ogłoszeniu specjalnej wersji własnego smartfona i zapewne może się ich spodziewać. Okazuje się, że konkurencja też mocno czeka na debiut tego telefonu.

Serwis Digitimes raportuje, że spadają zamówienia na komponenty od producentów smartfonów. Wyjątkiem jest tu teraz jedynie Apple, które w okresie wiosenno-letnim zamawia ich naprawdę wiele, bo debiut nowych smartfonów z iOS odbywa się co roku we wrześniu. Spadek zamówień notują firmy MediaTek czy HiSilicon, które zajmują się procesorami dla urządzeń z systemem Android. Wcześniej spekulowano, że duże zamówienia będą kontynuowane do sierpnia, ale tak się nie stało. Co jest powodem? Oczywiście, iPhone 8.

Zobacz także: iOS 11 – najważniejsze informacje w jednym w miejscu

iPhone 8 jest wypatrywany przez wielu producentów smartfonów. Na pewno na premierę czekają firmy Samsung, Huawei czy Xiaomi, czyli jedni z największych graczy na rynku smartfonów. Zapewne po tym, co zobaczą na wrześniowej konferencji Apple’a, zaczną podejmować strategiczne decyzje związane z przyszłością własnych flagowców. Prawda jest taka, że wszystkie z tych firm mogą mieć już różne ciekawe pomysły, ale tak naprawdę opóźniają ich wdrożenie i właśnie to może zmienić iPhone 8. Jeśli będzie on naprawdę konkurencyjny, to powinno to przełożyć się na wdrażanie coraz większej liczby nowości wśród innych producentów. Podsumowując: skorzystamy na tym przede wszystkim my, czyli konsumenci. Oczywiście, o ile Apple nie zawiedzie i ponownie ustawi konkurencji wysoko poprzeczkę, na co osobiście liczę.

iPhone 8 jeszcze nie jest masowo produkowany

W sieci pojawiają się różne informacje na temat masowej produkcji nowych telefonów Apple’a. Podobno proces jeszcze się nie rozpoczął. Steve Hemmerstoffer zabrał dziś głos w tej sprawie i według niego prawdopodobnie nic się w tej kwestii nie zmieniło. To oznacza, że iPhone 8 ciągle znajduje się na etapie PVT (Production Validation Test). Jest to etap, na którym określona zostanie finalna produkcja telefonu, ale biorąc pod uwagę, że jeszcze tego nie zrobiono, to masowe wytwarzanie rozpocznie się najwcześniej w sierpniu. Premiery spodziewamy się we wrześniu, wraz z modelami 7s i 7s Plus.

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z iOS 11:

źródło: Digitimes, Twitter, fot.: Martin Hajek

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij