Udostępnij
Tweetnij

iOS 11 beta i tvOS 11 dostępne w ramach Apple Beta Software Program. macOS High Sierra niedługo

Apple zaprasza do publicznych beta testów systemów iOS 11, macOS High Sierra oraz tvOS 11, które zapowiedziano na konferencji WWDC 2017. Ruszyła możliwość przetestowania nowych wersji oprogramowania w ramach Apple Beta Software Program. To oznacza, że konto deweloperskie nie jest już w tym celu potrzebne.

Apple zaprasza do publicznych beta testów systemów iOS 11, macOS High Sierra oraz tvOS 11, które zapowiedziano na konferencji WWDC 2017. Ruszyła możliwość przetestowania nowych wersji oprogramowania w ramach Apple Beta Software Program. To oznacza, że konto deweloperskie nie jest już w tym celu potrzebne.

iOS 11 beta, macOS High Sierra i tvOS 11 dostępne w ramach Apple Beta Software Program

iOS 11 beta oraz bety macOS High Sierra, tvOS 11 oraz watchOS 4 udostępniono deweloperom aplikacji zaraz po keynote otwierającym tegoroczną konferencję WWDC 2017. Były to jednak bety deweloperskie, a więc niedostępne dla wszystkich. Teraz gigant z Cupertino umożliwia przetestowanie nowego oprogramowania w ramach publicznych beta testów. Nie dotyczy to jednak watchOS 4, ale warto dodać, że po raz pierwszy udostępniono publiczną betę systemu tvOS dla Apple TV 4. generacji. macOS High Sierra beta zostanie udostępniony na dniach.

Na tych urządzeniach Apple można testować iOS 11, macOS High Sierra i tvOS 11

Chcąc przetestować publiczne bety systemów iOS 11, macOS High Sierra i tvOS 11 musicie dysponować jednym ze zgodnych urządzeń. W przypadku iOS 11 są to iPhone 5s i nowsze modele, iPad Air, iPad mini 2 i nowsze oraz iPod touch 6. generacji. macOS High Sierra można testować na tych samych komputerach, które są zgodne z macOS Sierra. Tu nic nie uległo zmianie. Z kolei w przypadku tvOS 11 należy dysponować Apple TV 4. generacji.

Tak zainstalujesz iOS 11 beta i macOS High Sierra beta

W pierwszej kolejności należy wykonać kopię zapasową urządzenia. To tak na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Potem należy zalogować się na stronie Apple Beta Software Program, na urządzeniu udać się pod adres https://beta.apple.com/profile i dotknąć przycisk Download Profile. To spowoduje pobranie specjalnego profilu, który następnie należy zainstalować. Gdy to zrobicie, to potem trzeba już tylko udać się na iPhonie czy iPadzie do sekcji Ustawienia, Ogólne i Uaktualnienia. Tutaj po chwili pojawi się iOS 11 beta, którą można pobrać drogą OTA i następnie zainstalować. W przypadku tvOS 11 musicie tylko zalogować się na urządzeniu z tym samym Apple ID, które zarejestrowaliście w programie beta testów. Potem trzeba się udać do Ustawienia, System i Uaktualnienia, gdzie będzie można włączyć dostępność oprogramowania w wersji beta.

Instalacja macOS High Sierra również jest dosyć prosta i będzie tylko musieli udać się pod adres https://beta.apple.com/sp/betaprogram/redemption#macos, skąd następnie należy pobrać odpowiednie narzędzie. Po instalacji będzie można pobrać betę systemu z Mac App Store.

Zobacz także: iOS 11 beta 2 – co nowego?

Pamiętajcie, że wersje beta oprogramowania mogą być niestabilne i powodować różne problemy. iOS 11 beta 2 dla deweloperów, czyli w zasadzie ta sama wersja, którą udostępniono w ramach publicznych beta testów, spisuje się już o niebo lepiej od pierwszej bety z początku czerwca. Co nie zmienia faktu, że nadal zawiera błędy. Dla wszystkich Apple udostępni nowe aktualizacje dopiero we wrześniu.

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z iOS 11:

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij