Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome ze wsparciem dla trybu obraz w obrazie z Androida O

Chrome to kolejna aplikacja Google’a, która doczekała się wsparcia dla trybu obraz w obrazie z systemu Android O. W ten sposób przeglądarkę internetową można zminimalizować do małego okienka, które będzie zawsze widoczne na wierzchu i korzystać z innych aplikacji. Niestety, poza wideo z tej funkcji wiele pożytku nie ma.

Chrome to kolejna aplikacja Google’a, która doczekała się wsparcia dla trybu obraz w obrazie z systemu Android O. W ten sposób przeglądarkę internetową można zminimalizować do małego okienka, które będzie zawsze widoczne na wierzchu i korzystać z innych aplikacji. Niestety, poza wideo, z tej funkcji wiele pożytku nie ma.

Filmy Google Play 3.26 Picture-in-Picture Android O

Android O wprowadza wsparcie dla trybu Picture-in-Picture (obraz w obrazie). Dzięki temu można minimalizować zgodne aplikacje do małego okna i nadal używać innych programów. Nowa wersja platformy Google’a zadebiutuje dopiero za jakiś czas, ale już teraz pojawia się coraz więcej aplikacji zgodnych z nową funkcją z Androida 8. Kolejną z nich jest przeglądarka Chrome.

Google bez większego rozgłosu wprowadziło wsparcie dla trybu obraz w obrazie w Chromie. Sprawdziliśmy działanie tej funkcji i możemy dodać, że dotyczy to wszystkich wersji przeglądarki. Także ostatniej, stabilnej wersji pochodzącej ze Sklepu Play.

Google Chrome Android O obraz w obrazie picture-in-picture

Niestety, z tej funkcji nie ma wiele pożytku. W ten sposób nie da się czytać artykułów ze stron, bo zobaczycie tylko mały wycinek danej witryny. Ma to jednak sens w przypadku filmów. Jeśli uruchomicie odtwarzacz z wideo osadzony na stronie, to po aktywacji Picture-in-Picture będziecie mogli dalej oglądać wideo. Google Chrome jest już kolejną aplikacją firmy z Mountain View, która wspiera nową funkcję. Wśród innych są YouTube, Duo czy Filmy Play.

źródło: Android Police

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij