Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 jednak będzie tańszy niż mówiono?

iPhone 8 będzie specjalnym, jubileuszowym smartfonem Apple’a i dotychczasowe przecieki wskazywały, że jego cena przekroczy tysiąc dolarów. Nieco bardziej optymistycznych informacji w tym temacie dostarcza analityk UBS, Steven Milunovich. Ten twierdzi, że iPhone 8 w podstawowej wersji ma kosztować nie tylko mniej niż tysiąc, ale i 900 dolarów.

iPhone 8 będzie specjalnym, jubileuszowym smartfonem Apple’a i dotychczasowe przecieki wskazywały, że jego cena przekroczy tysiąc dolarów. Nieco bardziej optymistycznych informacji w tym temacie dostarcza analityk UBS, Steven Milunovich. Ten twierdzi, że iPhone 8 w podstawowej wersji ma kosztować nie tylko mniej niż tysiąc, ale i 900 dolarów.

Apple iPhone 8 iPhone Edition Siri

iPhone 8, który tak naprawdę może trafić na półki pod nazwą iPhone Edition, od miesięcy pojawia się w przeciekach, jako bardzo drogi smartfon. Większość plotek i spekulacji na ten temat mówiło o cenie przekraczającej tysiąc dolarów, gdzie model z 256 GB pamięci flash na dane miałby kosztować o około 100 dolarów więcej. Możliwe jednak, że tak nie będzie, co stara się sugerować nowy raport analityka UBS, Stevena Milunovicha.

Milunovich twierdzi obecnie, że iPhone 8 rzeczywiście może kosztować około tysiąca dolarów, ale to cena, która dotyczy wariantu z największą pamięcią flash na dane, czyli z 256 GB. Tu mówi się o cenie na poziomie 1070 dolarów (pewnie raczej 1069 dolarów). Natomiast wariant z mniejszą pamięcią (nie wiadomo jednak, o jakim dokładnie rozmiarze) miałby zadebiutować w cenie 870 dolarów. 200 dolarów pomiędzy dwiema wersjami pojemnościowymi to jednak trochę dużo, bo do tej pory była to kwota 100 dolarów.

Analityk dodaje, że jubileuszowy model może w przyszłym roku (nie wiadomo, czy mowa o fiskalnym czy kalendarzowym roku) stanowić około 45% sprzedanych smartfonów z iOS. Średnia wartość sprzedanego iPhone’a ma wynieść około 730 dolarów. Dzięki temu wartość akcji Apple’a ma wzrosnąć do 170 dolarów.

Zobacz także >> Apple przygotowuje głośnik z Siri i iOS. Co już o nim wiadomo?

Inne zdanie na ten temat ma jednak analityczka Goldman Sachs, Simona Jankowski. Według niej iPhone 8 z 64 GB miejsca na dane (bo o takiej wersji mówi) ma kosztować około tysiąca dolarów, a model z większą pamięcią flash 1100 dolarów. Kto ma rację? O tym przekonamy się dopiero za jakiś czas. Pewnie dopiero w dniu oficjalnej premiery nowych telefonów z iOS, a więc we wrześniu.

iPhone 8 obiektem coraz liczniejszych przecieków

iPhone 8 zostanie pokazany dopiero za kilka miesięcy, ale w sieci pojawia się już naprawdę wiele plotek i informacji. Ostatnio wspominaliśmy wam o matrycach nowych telefonów, a wcześniej o renderach Steve’a Hemmerstoffera i z serwisu Engadget. Ciągle jednak nie ma pewności, że te schematy czy wizualizacje rzeczywiście prezentują finalny wygląd nowego smartfona Apple’a. To też zagadka, która zostanie rozwiązana dopiero za kilka miesięcy.

Na poniższym filmie obejrzysz nasz materiał o iPhonie 8:

źródło: 9to5mac, fot. otwierające: Gabor Balogh

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij