Udostępnij
Tweetnij

iPhone 7 i iPhone 7 Plus najchętniej kupowanymi smartfonami w poprzednim kwartale

Firma Strategy Analitics opublikowała nowy raport, z którego wynika, że iPhone 7 oraz wersja 7 Plus były najchętniej kupowanymi smartfonami przez użytkowników w pierwszym kwartale tego roku. Łącznie iPhone 7 i 7 Plus zdołały zaskarbić sobie serca aż 11% klientów zdecydowanych na zakup nowego telefonu.

Firma Strategy Analitics opublikowała nowy raport, z którego wynika, że iPhone 7 oraz wersja 7 Plus były najchętniej kupowanymi smartfonami przez użytkowników w pierwszym kwartale tego roku. Łącznie iPhone 7 i 7 Plus zdołały zaskarbić sobie serca aż 11% klientów zdecydowanych na zakup nowego telefonu.

Jeśli zastanawialiście się, jaki był najpopularniejszy smartfon na świecie w pierwszym kwartale tego roku, mamy już dla was odpowiedź – to iPhone 7. Tak przynajmniej mówią nowe dane z badań, jakie przeprowadziła firma Strategy Analitics. Wyliczyli oni, że to telefon Apple’a stał na szczycie najchętniej kupowanych smartfonów w pierwszym kwartale 2017 roku. Co więcej – na drugim miejscu jest wersja 7 Plus.

Apple iPhone 7 Plus

Z badań Strategy Analitics wynika, że w minionym kwartale sprzedało się łącznie 353,3 mln smartfonów, z czego 21,5 miliona telefonów to właśnie najnowsze flagowce Apple’a. Na drugim miejscu z wynikiem 17,4 mln znalazł się iPhone 7 Plus. Oznaczałoby to, że „siódemkę” nabyło 6,1% wszystkich kupujących smartfony, a większą wersję – 4,9%. Łącznie Apple zaskarbiło sobie serca 11% wszystkich użytkowników, którzy zdecydowali się na zakup telefonu w minionym kwartale.

Na trzecim miejscu znalazło się Oppo R9s, które kupiło 2,5% wszystkich zainteresowanych. Czwarte miejsce zajął Samsung Galaxy J3 (1,7%), natomiast 5 – Samsung Galaxy J5 z wynikiem 1,7%. Przypomnijmy, że trzy pierwsze smartfony są z wyższej półki cenowej.

iPhone 7 Plus góruje w benchmarkach

Nie tak dawno Tim Cook poinformował, że sprzedało się łącznie 50,8 mln smartfonów z iOS w poprzednim kwartale, ale, jak zwykle zresztą, nie podano dokładnie podziału na konkretne modele. Warto jednak zaznaczyć, że iPhone 7 Plus wciąż góruje w benchmarkach pomimo tego, że niedawno na rynku zadebiutował Galaxy S8. W tym kwartale jednak sprzedaż smartfonów może być zdominowana przez nowy flagowiec Koreańczyków. Przypomnijmy, że Samsung Galaxy S8 pobił rekordy przedsprzedaży nawet w Polsce.

Źródło: Apple Insider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij