iOS 11 – czego możemy spodziewać się wraz z tą aktualizacją Apple’a?

Dritone, 2017-05-07 17:51
0

iOS 11 to nadchodząca aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów od Apple’a. System zostanie zapowiedziany na WWDC 2017, wraz z macOS 10.13, watchOS 4 i tvOS 11. Czego w rzeczywistości możemy spodziewać się wraz z iOS 11, kto może liczyć na to uaktualnienie i kiedy zostanie ono wydane dla wszystkich? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule.

Apple iOS 11 FaceTime

iOS 11 to kolejna, duża aktualizacja oprogramowania iUrządzeń. Biorąc pod uwagę, że to okrągłe uaktualnienie, tak zmian i nowości będzie naprawdę wiele. Większość z nich zobaczymy dopiero w momencie, gdy rozpoczną się publiczne beta testy oprogramowania. Co nie zmienia faktu, że część informacji znanych jest już dziś.

iOS 11 z rozmowami grupowymi w FaceTime

Czego brakuje komunikatorowi FaceTime? Pewnie wielu funkcji, które można znaleźć w konkurencyjnych komunikatorach. Wśród nich na pewno jest wsparcie dla grupowych rozmów wideo. Aktualizacja do iOS 11 ma to zmienić i taka funkcja w FaceTime ma się pojawić. Niestety, na ten moment nie wiadomo jeszcze, jak to dokładnie będzie działać, ale podobne będzie można dodać w rozmowie do 5 osób. Plotki sugerują, że Facetime Audio może stać się domyślnym sposobem na połączenia pomiędzy użytkownikami iPhone’ów.

Z inteligentnym trybem oszczędzania energii

iOS 11 ma wprowadzić inteligentny system oszczędzania energii. Na razie jeszcze nie wiadomo, jak dokładnie ma działać ta funkcja. Ma jednak uczyć się nawyków użytkowników i na tej podstawie dostosowywać zużycie energii. Nie wiadomo też, w jakim stopniu przełoży się to na zwiększenie czasu pracy na baterii. Tym jednak Apple zapewne nie omieszka pochwalić się w trakcie WWDC 2017.

Jeszcze lepsza Siri

To samo źródło, które raportowało o rozmowach grupowych w Facetime, później opublikowało raport, z którego wynika, że iOS 11 wprowadzi także wiele udoskonaleń dla Siri. Asystenta z iPhone’ów ma mocniej integrować się z innymi aplikacjami Apple’a, jak iMessage. Siri ma także lepiej uczyć się nawyków użytkownika i na tej podstawie dostarczać lepszych odpowiedzi. Zostanie także zapewniona lepsza synchronizacja poprzez iCloud.

Nowe emoji z Unicode 10

Czym byłaby nowa wersja systemu dla iPhone’ów bez nowych emoji, prawda? Pismo obrazkowe jest coraz popularniejsze i Apple o tym wie dodając wraz z kolejnymi wersjami systemu nowe emoji. Konsorcjum Unicode już zatwierdziło emoji z Unicode 10 i prawdopodobnie znajdą się one w iOS 11, a jak nie, to jednej z pomniejszych aktualizacji, na przykład z numerem 11.1 czy 11.2. Emoji z Unicode 10 obejrzycie tu.

iOS 11 to koniec 32-bitowych aplikacji

O tym wspominaliśmy wam już od jakiegoś czasu, bo Apple daje coraz więcej znaków zwiastujących uśmiercenie 32-bitowych aplikacji. W iOS 10.3 jest już wyświetlany komunikat dla takich programów, który mówi o braku działania w przyszłych aktualizacjach systemu. Jeśli chcecie zobaczyć, czy macie przestarzałe aplikacje, które po instalacji iOS 11 przestaną działać, to powinniście udać się w ustawieniach do nowej sekcji Zgodność programów. Tam znajdziecie wykaz przestarzałych aplikacji i gier, których używacie. Ich twórcy będą musieli je zaktualizować.

Duże zmiany w interfejsie?

To jeszcze nic pewnego, ale iOS 11 może wnieść większe zmiany w interfejsie. Być może największe od czasów iOS 7, gdzie postawione na bardziej płaskie elementy. Nie ukrywajmy, ale system przez ostatnie kilka lat niewiele się zmienił i w zasadzie już chyba prosi się o odświeżenie wyglądu. Nie ma jednak pewności, że tak się stanie. Możliwe, że nie.

Zobacz także >> Te skróty 3D Touch z iPhone’ów 6s/7 z pewnością warto znać

iOS 11 nie dla urządzeń Apple’a z 32-bitowymi procesorami

iOS 11 nie będzie dostępne dla iPhone’ów i iPadów z 32-bitowymi procesorami. To oznacza, że aktualizacji nie otrzymają właściciele smartfonów iPhone 5 i 5c oraz tabletu iPad 4. Te iUrządzenia zostaną we wrześniu przekreślone. Wiąże się to z chęcią pozbycia się wsparcia dla 32-birowych aplikacji. Kto wie, czy iOS 11 nie zapewni obsługi jedynie 64-bitowego oprogramowania, co może przełoży się na zwiększenie wydajności.

Wraz z macOS 10.13, watchOS 4 i tvOS 11 na WWDC 2017

Nowe wersje oprogramowania Apple zaprezentuje w trakcie keynote otwierającego tegoroczną konferencję WWDC 2017. Odbędzie się to dokładnie 5 czerwca. Wtedy zobaczymy najważniejsze nowości, które zostaną zaszyte w nowym oprogramowaniu dla iGadżetów, macOS 10.13, tvOS 11 oraz watchOS 4. Niedługo po konferencji rozpoczną się publiczne beta testy dla deweloperów aplikacji. To oni w pierwszej kolejności będą mogli wypróbować nowe oprogramowanie. Kilka tygodni później pierwsze bety nowych systemów powinny zostać udostępnione także w ramach publicznych beta testów dla wszystkich, czyli w ramach Apple Beta Software Program.

iOS 11 dla wszystkich we wrześniu

Beta testy oprogramowania trochę potrwają. Premiery nowych systemów dla wszystkich powinniśmy spodziewać się we wrześniu, w okolicy debiutu nowych iPhone’ów. Wtedy setki milionów urządzeń Apple’a otrzymają aktualizację. Oczywiście, przez cały czas trwania beta testów będziemy wam wspominać o najciekawszych nowościach. Podobnie, jak to robiliśmy przy okazji testów wersji z numerem 10.

Na poniższym filmie obejrzysz najciekawsze nowe funkcje, które ostatnio pojawiły się w aplikacji YouTube:

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy
The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.
Apple iOS · · · · · · · · · · · ·