Udostępnij
Tweetnij

iOS 11 – czego możemy spodziewać się wraz z tą aktualizacją Apple’a?

iOS 11 to nadchodząca aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów od Apple’a. System zostanie zapowiedziany na WWDC 2017, wraz z macOS 10.13, watchOS 4 i tvOS 11. Czego w rzeczywistości możemy spodziewać się wraz z iOS 11, kto może liczyć na to uaktualnienie i kiedy zostanie ono wydane dla wszystkich? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule.

iOS 11 to nadchodząca aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów i iPadów od Apple’a. System zostanie zapowiedziany na WWDC 2017, wraz z macOS 10.13, watchOS 4 i tvOS 11. Czego w rzeczywistości możemy spodziewać się wraz z iOS 11, kto może liczyć na to uaktualnienie i kiedy zostanie ono wydane dla wszystkich? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule.

Apple iOS 11 FaceTime

iOS 11 to kolejna, duża aktualizacja oprogramowania iUrządzeń. Biorąc pod uwagę, że to okrągłe uaktualnienie, tak zmian i nowości będzie naprawdę wiele. Większość z nich zobaczymy dopiero w momencie, gdy rozpoczną się publiczne beta testy oprogramowania. Co nie zmienia faktu, że część informacji znanych jest już dziś.

iOS 11 z rozmowami grupowymi w FaceTime

Czego brakuje komunikatorowi FaceTime? Pewnie wielu funkcji, które można znaleźć w konkurencyjnych komunikatorach. Wśród nich na pewno jest wsparcie dla grupowych rozmów wideo. Aktualizacja do iOS 11 ma to zmienić i taka funkcja w FaceTime ma się pojawić. Niestety, na ten moment nie wiadomo jeszcze, jak to dokładnie będzie działać, ale podobne będzie można dodać w rozmowie do 5 osób. Plotki sugerują, że Facetime Audio może stać się domyślnym sposobem na połączenia pomiędzy użytkownikami iPhone’ów.

Z inteligentnym trybem oszczędzania energii

iOS 11 ma wprowadzić inteligentny system oszczędzania energii. Na razie jeszcze nie wiadomo, jak dokładnie ma działać ta funkcja. Ma jednak uczyć się nawyków użytkowników i na tej podstawie dostosowywać zużycie energii. Nie wiadomo też, w jakim stopniu przełoży się to na zwiększenie czasu pracy na baterii. Tym jednak Apple zapewne nie omieszka pochwalić się w trakcie WWDC 2017.

Jeszcze lepsza Siri

To samo źródło, które raportowało o rozmowach grupowych w Facetime, później opublikowało raport, z którego wynika, że iOS 11 wprowadzi także wiele udoskonaleń dla Siri. Asystenta z iPhone’ów ma mocniej integrować się z innymi aplikacjami Apple’a, jak iMessage. Siri ma także lepiej uczyć się nawyków użytkownika i na tej podstawie dostarczać lepszych odpowiedzi. Zostanie także zapewniona lepsza synchronizacja poprzez iCloud.

Nowe emoji z Unicode 10

Czym byłaby nowa wersja systemu dla iPhone’ów bez nowych emoji, prawda? Pismo obrazkowe jest coraz popularniejsze i Apple o tym wie dodając wraz z kolejnymi wersjami systemu nowe emoji. Konsorcjum Unicode już zatwierdziło emoji z Unicode 10 i prawdopodobnie znajdą się one w iOS 11, a jak nie, to jednej z pomniejszych aktualizacji, na przykład z numerem 11.1 czy 11.2. Emoji z Unicode 10 obejrzycie tu.

iOS 11 to koniec 32-bitowych aplikacji

O tym wspominaliśmy wam już od jakiegoś czasu, bo Apple daje coraz więcej znaków zwiastujących uśmiercenie 32-bitowych aplikacji. W iOS 10.3 jest już wyświetlany komunikat dla takich programów, który mówi o braku działania w przyszłych aktualizacjach systemu. Jeśli chcecie zobaczyć, czy macie przestarzałe aplikacje, które po instalacji iOS 11 przestaną działać, to powinniście udać się w ustawieniach do nowej sekcji Zgodność programów. Tam znajdziecie wykaz przestarzałych aplikacji i gier, których używacie. Ich twórcy będą musieli je zaktualizować.

Duże zmiany w interfejsie?

To jeszcze nic pewnego, ale iOS 11 może wnieść większe zmiany w interfejsie. Być może największe od czasów iOS 7, gdzie postawione na bardziej płaskie elementy. Nie ukrywajmy, ale system przez ostatnie kilka lat niewiele się zmienił i w zasadzie już chyba prosi się o odświeżenie wyglądu. Nie ma jednak pewności, że tak się stanie. Możliwe, że nie.

Zobacz także >> Te skróty 3D Touch z iPhone’ów 6s/7 z pewnością warto znać

iOS 11 nie dla urządzeń Apple’a z 32-bitowymi procesorami

iOS 11 nie będzie dostępne dla iPhone’ów i iPadów z 32-bitowymi procesorami. To oznacza, że aktualizacji nie otrzymają właściciele smartfonów iPhone 5 i 5c oraz tabletu iPad 4. Te iUrządzenia zostaną we wrześniu przekreślone. Wiąże się to z chęcią pozbycia się wsparcia dla 32-birowych aplikacji. Kto wie, czy iOS 11 nie zapewni obsługi jedynie 64-bitowego oprogramowania, co może przełoży się na zwiększenie wydajności.

Wraz z macOS 10.13, watchOS 4 i tvOS 11 na WWDC 2017

Nowe wersje oprogramowania Apple zaprezentuje w trakcie keynote otwierającego tegoroczną konferencję WWDC 2017. Odbędzie się to dokładnie 5 czerwca. Wtedy zobaczymy najważniejsze nowości, które zostaną zaszyte w nowym oprogramowaniu dla iGadżetów, macOS 10.13, tvOS 11 oraz watchOS 4. Niedługo po konferencji rozpoczną się publiczne beta testy dla deweloperów aplikacji. To oni w pierwszej kolejności będą mogli wypróbować nowe oprogramowanie. Kilka tygodni później pierwsze bety nowych systemów powinny zostać udostępnione także w ramach publicznych beta testów dla wszystkich, czyli w ramach Apple Beta Software Program.

iOS 11 dla wszystkich we wrześniu

Beta testy oprogramowania trochę potrwają. Premiery nowych systemów dla wszystkich powinniśmy spodziewać się we wrześniu, w okolicy debiutu nowych iPhone’ów. Wtedy setki milionów urządzeń Apple’a otrzymają aktualizację. Oczywiście, przez cały czas trwania beta testów będziemy wam wspominać o najciekawszych nowościach. Podobnie, jak to robiliśmy przy okazji testów wersji z numerem 10.

Na poniższym filmie obejrzysz najciekawsze nowe funkcje, które ostatnio pojawiły się w aplikacji YouTube:

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij