Udostępnij
Tweetnij

iPhone 8 później niż modele 7s? Apple chce połączyć USB C z Lightning

iPhone 8, choć zostanie pokazany we wrześniu, tak w sprzedaży może pojawić się dopiero jesienią. Możliwe, że dopiero w listopadzie, co stara się sugerować nowy raport Barrons. Co ciekawe, Apple pracuje nad połączeniem interfejsów USB C i Lightning. Jednak iPhone 8 jeszcze nie dostanie takiego portu. Apple chce go wdrożyć w przyszłym roku.

iPhone 8, choć zostanie pokazany we wrześniu, tak w sprzedaży może pojawić się dopiero jesienią. Możliwe, że dopiero w listopadzie, co stara się sugerować nowy raport Barrons. Co ciekawe, Apple pracuje nad połączeniem interfejsów USB C i Lightning. Jednak iPhone 8 jeszcze nie dostanie takiego portu. Apple chce go wdrożyć w przyszłym roku.

iPhone 8, który w wyciekach pojawia się także pod nazwą iPhone Edition czy innymi, nie będzie prawdopodobnie zbyt łatwo dostępnym smartfonem. Oczywiście, w tym roku. Analityk Christopher Rolland śledzący łańcuchy dostaw podzespołów, stwierdza, że iPhone 8 rzeczywiście może zostać pokazany w trakcie tej samej konferencji, co modele 7s i 7s Plus. Mimo to, może trafić do sprzedaży później niż te smartfony. Masowa produkcja jubileuszowego modelu ma rozpocząć się dopiero w sierpniu, a więc mniej więcej po dwóch miesiącach od rozpoczęcia składania iPhone’ów 7s. Te będą produkowane już od czerwca. Dlatego iPhone 8 może pojawić się w sprzedaży później. Na przykład dopiero w październiku czy nawet listopadzie.

Apple iPhone 8 iPhone Edition Siri

Może być jednak tak, co sugerował inny raport z ostatniego czasu, że iPhone 8 będzie dostępny już od września, ale w bardzo ograniczonej liczbie egzemplarzy. To oznacza, że trafi na sklepowe półki, ale pewnie zaraz z nich zniknie i czas oczekiwania na dostawy wydłuży się do kilku tygodni. Może tak być.

iPhone 8, jak i modele 7s oraz 7s Plus mają wspierać bezprzewodowe ładowanie. Takie informacje podawał już wcześniej analityk KGI Securities, Ming Chi Kuo. Bezprzewodowe ładowarki mają powstawać zarówno w fabrykach Foxconnu, jak i Pegatronu, a więc dwóch największych producentów smartfonów z iOS. Analityk wspomina także, że Apple ma pewne trudności związane z pozbyciem się przycisku Początek z Touch ID. Ten ma zniknąć, a skaner linii papilarnych ma pojawić się na ekranie, na co wskazują plotki. Biorąc jednak pod uwagę napotkane trudności, to nie ma pewności, że tak właśnie będzie.

Nie przegap >> iOS 10.3 pozwala włączyć VoLTE i Wi-Fi Calling w Orange i Play

W raporcie czytamy również, że Apple stara się połączyć złącza USB C i Lightning. Tegoroczny model telefonu jednak nie dostanie takiego portu, bo Apple rozważa jego implementacją najwcześniej w przyszłym roku. Warto jednak dodać, że we wcześniejszych plotkach pojawiały się informacje o USB C w iPhonie 8, ale te potem zostały rozwiane. Rzekomo w tym roku powinniśmy spodziewać się technologii szybkiego ładowania baterii zgodnej ze standardem oferowanym przez USB C.

Na więcej informacji musimy jeszcze poczekać. Apple prawdopodobnie już finalizuje prace nad smartfonami iPhone 8 oraz modelami 7s i 7s Plus. Te mają dostać procesory Apple A11 Fusion, których masowa produkcja ma rozpocząć się już w przyszłym miesiącu.

Na poniższym filmie obejrzysz materiał o smartfonie iPhone 8

Nie przegap >> iOS 10: triki, ukryte funkcje i sztuczki, które warto znać

źródło: Barrons, fot.: Gabor Balogh

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij