Udostępnij
Tweetnij

iPhone 7 (PRODUCT)RED z czarnym przodem? Można to zrobić (wideo)

iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus w tym tygodniu doczekały się nowych kolorów obudowy. Mowa o czerwonym kolorze w ramach (PRODUCT)RED. Apple zdecydowało się jednak połączyć czerwoną obudowę z białym przodem. Nie wszystkim podoba się ta decyzja i wiele osób wolałoby, aby telefon miał czarny przód. Zack z kanału JeeryRigEverything podpowiada, jak to zrobić samemu.

iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus w tym tygodniu doczekały się nowych kolorów obudowy. Mowa o czerwonym kolorze w ramach (PRODUCT)RED. Apple zdecydowało się jednak połączyć czerwoną obudowę z białym przodem. Nie wszystkim podoba się ta decyzja i wiele osób wolałoby, aby telefon miał czarny przód. Zack z kanału JeeryRigEverything podpowiada, jak to zrobić samemu.

Apple w tym tygodniu zapowiedziało specjalne wersje smartfonów iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus w czerwonych obudowach, w ramach (PRODUCT)RED. Wczoraj rozpoczęła się ich sprzedaż, również w polskim sklepie internetowym Apple’a. Jak jednak dobrze wiemy, nowe, czerwone smartfony firmy z Cupertino mają biały przód, podobnie jak modele w kolorach: srebrnym, złotym i różowego złota. Część osób chętnie widziałoby takiego smartfona z czarnym frontem. I okazuje się, że to możliwe, ale lepiej sami tego nie róbcie.

Apple iPhone 7 Product RED czarny przód

iPhone 7 (PRODUCT)RED ma jasny przód, ale w rzeczywistości można go ręcznie zmienić. Po prostu, trzeba mieć drugi egzemplarz smartfona w kolorze Jet Black czy czarnego matu, gdzie można przełożyć ekran z przednim panelem. Nie jest to, oczywiście, zbyt proste. Otwarcie iPhone’a nie tylko wiąże się z ryzykiem uszkodzenia telefonu. Tracicie także gwarancję. Mimo to, Zack prowadzący kanał JerryRigEverything postanowił pokazać krok po kroku, jak podmienić w iPhonie 7 w czerwonym kolorze jasny panel na czarny.

Zobacz także >> Te skróty 3D z iOS 10 z pewnością warto znać

Zack od samego początku ostrzega przed konsekwencjami, które wiążą się z otwieraniem telefonu, a więc potraktujcie to jedynie jako ciekawostkę. Po podmianie panelu z sukcesem pojawi się jednak problem. Jak dobrze wiemy, przycisk Touch ID jest integralną częścią każdego egzemplarzu iPhone’a i nie można go zmienić, co związane jest też z bezpieczeństwem. Dlatego przycisk ten po przełożeniu do innego egzemplarza telefonu nie będzie działać. Rozwiązaniem problemu jest użycie tego oryginalnego przycisku, który znajduje się w iPhonie 7 (PRODUCT)RED. Tak, jest on biały i na czarnym panelu nie wygląda dobrze, ale… przynajmniej działa. Jak to mówią, coś za coś.

Zack z JerryRigEverything dokładnie podpowiada, co należy zrobić, aby uzyskać taki efekt. Pamiętajcie jednak, że tego przeróbki dokonujecie jedynie na własną odpowiedzialność i przy okazji godzicie się na wszelkie konsekwencje, które z tego mogą wyniknąć. Dlatego też, najlepiej tylko obejrzyjcie poniższy film i nawet nie myślcie, aby zrobić coś podobnego z własnym iPhone’em 7 (PRODUCT)RED.

iPhone 7 (PRODUCT)RED – proces wymiany jasnego panelu na czarny

źródło: JerryRigEverything

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij