Udostępnij
Tweetnij

Apple wyjaśnia problemy wadliwych baterii smartfonów iPhone 6s

Apple wydało oficjalne oświadczenie dla użytkowników, w którym informuje, jaka jest dokładna przyczyna pojawiających się problemów z bateriami w smartfonach iPhone 6s. Gigant przeprasza za sytuację i mówi, że kłopot związany jest z produkcją akumulatorów, które były zbyt długo wystawione na działanie powietrza.

Apple wydało oficjalne oświadczenie dla użytkowników, w którym informuje, jaka jest dokładna przyczyna pojawiających się problemów z bateriami w smartfonach iPhone 6s. Gigant przeprasza za sytuację i mówi, że kłopot związany jest z produkcją akumulatorów, które były zbyt długo wystawione na działanie powietrza.

W związku z ostatnimi problemami z baterią, jakich doświadczyli użytkownicy smartfonów iPhone 6s, Apple postanowiło wydać specjalne oświadczenie, w którym tłumaczy, jaka jest dokładna przyczyna wyłączania się telefonu w pewnych sytuacjach i przeprasza użytkowników za kłopoty z tym związane.

iphone 6s

Apple w oświadczeniu pisze, że problem z baterią, jaki ma iPhone 6s, związany jest bezpośrednio z metodą jej produkcji. Kłopoty dotyczą jedynie serii wydanej we wrześniu i październiku minionego roku. Jak tłumaczy gigant z Cupertino, to wtedy właśnie akumulatory zostały wystawione dłużej na kontakt z otaczającym je powietrzem niż powinny. W wyniku tego baterie te szybciej się zużywają i powodują problemy z telefonem. Innych problemów powodujących nagłe wyłączenie się smartfona nie stwierdzono, ale Apple zapowiada, że będzie stale monitorowało nadchodzące wiadomości.

Apple przeprasza za zaistniałą sytuację i obiecuje wymianę baterii na nowe. Jednocześnie zaznacza, że nie jest to kwestia bezpieczeństwa urządzenia i nie zagraża ono użytkownikowi. Przy okazji przypomina, że iPhone’y są stworzone tak, by wyłączać się w pewnych ekstremalnych warunkach (jak wysoka czy zbyt niska temperatura), by chronić sprzęt przed trwałym uszkodzeniem.

iPhone 6s wyłącza się nawet przy lekko naładowanej baterii

Posiadacze smartfona iPhone 6s już od jakiegoś czasu donoszą o problemach z baterią. Przeważnie chodzi o to, że telefon wyłącza się na zimnie, chociaż jest wciąż nieco naładowany. Apple szybko zareagowało na doniesienia użytkowników i postanowiło wymienić wadliwą serię baterii. Jak już wspomnieliśmy, jedynie akumulatory produkowane we wrześniu i październiku minionego roku mają problemy, więc przed zgłoszeniem do Apple ze swoim smartfonem należy sprawdzić, czy sprawa dotyczy także naszego telefonu. Tutaj znajdziecie instrukcję jak to zrobić.

Obejrzyj również film: Najlepsze nowe aplikacje i gry na iOS – listopad 2016

Źródło: Apple

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij