iPad Pro 10.9″ pierwszym iGadżetem bez przycisku Początek?

Dritone, 2016-11-28 16:56
2

iPad Pro 10.9″, który podobno zostanie pokazany w marcu, może być pierwszym iUrządzeniem marki Apple, które zostanie pozbawione fizycznego przycisku Początek. Informacje pochodzą z bloga Macotakara, który już rok temu raportował o braku złącza minijack w iPhone’ach 7. Podobno tablet dostanie ekran z bardzo wąskimi ramkami.

iPad Pro

Macotakara powraca z ploteczkami na temat Apple’a. Tym razem na japońskim blogu możemy przeczytać świeże informacje o nadchodzącym iPadzie Pro. Tablet ma mieć 10,9-calowy ekran z bardzo wąskimi ramkami. Przestrzeń u góry ma być jeszcze dosyć duża, bo tam znajdzie się kamera iSight, ale już pod ekranem ramka ma być wąską. Co więc z przyciskiem Początek z Touch ID? Ten rzekomo ma zniknąć.

iPad Pro 10.9″ ma również mieć obudowę o grubości 6,9 mm, a więc będzie grubszy od iPada Pro 9,7 cala. Natomiast 12,9-calowy model ma mieć obudowę o grubości 7,2 mm. Nowy iPad z 7,9-calowym ekranem ma pozostać w obudowie o niezmienionych wymiarach.

Zobacz także >> Skróty 3D Touch z iOS 10, których możesz nie znać

Zastosowanie wąskich ramek w nowym iPadzie sprawi, choć sam ekran będzie większy, że wymiary tabletu nie mają ulec zmianie względem obecnych modeli z 9,7-calowymi ekranami. Z wcześniejszych informacji ujawnionych przez Macotakara wynika, że nowy tablet Apple’a dostanie również cztery mikrofony (obecnie stosowane są dwa) i nie zostanie pozbawiony złącza minijack.

Obejrzy także film: iOS 10.2 – co nowego?

źródło: macotakara

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy
The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.
Apple iOS · iPad Pro · Tablety · · · · · · · · ·
  • Klara Duma

    szczerze to już się przyzwyczaiłam do tego przycisku :( ale jak tylko pojawi się w iSpot to chętnie zobaczę, jakie jeszcze zmiany w nim wprowadzili

  • Endrju Komon

    Oddałem mojego Aira mamie i planowałem zakupic Pro 9.7 ale odkąd te plotki o nowym wypłyneły postanowiłem sie wstrzymać. Jestem bardzo ciekawy co tym razem wymyślą