Udostępnij
Tweetnij

iPhone 7 ma ukryty, „zapasowy” przycisk Początek

To nie żart. Apple w smartfonach iPhone 7 i iPhone 7 Plus ukrył „zapasowy” przycisk Początek. Zostanie on włączony w przypadku uszkodzenia tego pod ekranem.

To nie żart. Apple w smartfonach iPhone 7 i iPhone 7 Plus ukrył w iOS „zapasowy” przycisk Początek. Zostanie on włączony w przypadku uszkodzenia tego pod ekranem.

Apple zaszyło w nowych iPhone’ach nowy przycisk Początek, który nie jest fizyczny i nie wciska się do środka. To oznacza, że trudniej go uszkodzić niż wcześniej, ale zawsze może tak się stać. Co wtedy? Okazuje się, że w oprogramowaniu iPhone’ów 7 firma z Cupertino zaszyła programowy przycisk Home.

Normalnie programowy przycisk Początek jest ukryty i nie można go ot tak sobie włączyć. Zostanie on aktywowany w momencie, gdy oprogramowanie wykryje uszkodzenie tego pod ekranem. Wtedy, w dolnej części ekranu, pojawi się programy przycisk, który widzicie na poniższym zdjęciu.

iPhone 7 wirtualny Początek

Oczywiście, to tylko tymczasowe rozwiązanie. Apple w takich przypadkach zaleca udanie się do serwisu, który naprawi uszkodzony przycisk Home pod ekranem. I do tej pory można korzystać z tego programowego. Zdjęcie nadesłał jeden z czytelników serwis Macrumors. Jego iPhone 7 wyłączył się w trakcie ładowania baterii i po ponownym uruchomieniu silnik haptyczny zaczął wariować. Po chwili wyświetlił się komunikat widoczny na fotce.

Na poniższym filmie obejrzysz informacje o kamerach iSight z iPhone’ów 7:

źródło: macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij