Udostępnij
Tweetnij

Apple połączy zespoły Siri, Map, iTunes i iCloud

Bloomberg raportuje, że Apple łączy własne zespoły odpowiedzialne za rozwój m.in. iTunes, iCloud, Map, Apple Music, Apple Pay czy Siri. Chce lepszych usług.

Bloomberg raportuje, że Apple połączy własne zespoły odpowiedzialne za rozwój m.in. iTunes, iCloud, Map, Apple Music, Apple Pay czy Siri. Po to, aby udoskonalić własne produkty oraz zwiększyć ich konkurencyjność względem usług Google’a czy Amazonu.

Apple Music iCloud Siri Mapy Apple

Jeśli wierzyć plotkom, to firma z Cupertino planuje unifikację we własnych szeregach i połączy wiele odrębnych zespołów rozwijających różne produkty. Ma to na celu przyspieszyć rozwój oprogramowania i usług. Zunifikowany zespół ma składać się z działów rozwijających obecnie Siri, Mapy, iCloud, Apple Pay, Apple News i częściowo iTunes oraz Apple Music.

Nowy zespół, który zostanie połączony zostanie przeniesiony do kampusu Infinite Loop w Cupertino. Obecnie wiele usług Apple’a rozwijanych jest osobno w innych miejscach w Cupertino czy Suynnyvale (w wynajmowanych biurach). Firma z Cupertino będzie sobie mogła na to pozwolić, bo już na początku przyszłego roku zacznie się przeprowadzać do nowej siedziby, który powstaje na terenach należących niegdyś do HP.

Apple wierzy, że pozwoli to przyspieszyć rozwój usług i oprogramowania. Przy okazji powinna zmniejszyć się także liczba błędów. Ponadto w ten sposób Apple w końcu będzie mogło zwiększyć konkurencyjność względem usług Google’a i Amazonu. Zyski firmy z Cupertino z usług rosną i szacuje się, że niedługo będą większe niż zyski ze sprzedaży iPadów czy komputerów Mac.

źródło: bloomberg (via macrumors)

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij