Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi MIUI 9 oparty na Android 7.0 Nougat coraz bliżej

Xiaomi każe nam czekać na MIUI 9, ale zdaje się, że oficjalna zapowiedź systemu, który będzie oparty na Android 7.0 Nougat, jest już blisko.

Xiaomi każe nam czekać na MIUI 9, ale zdaje się, że oficjalna zapowiedź systemu, który będzie oparty na Android 7.0 Nougat, jest już blisko. Do sieci wyciekła nieoficjalna grafika z ekranu nowej wersji oprogramowania.

Xiaomi dopiero niedawno rozpoczęło dystrybuować MIUI 8. Nastąpiło to w sierpniu tego roku, ale wiemy, że Chińczycy są już w trakcie przygotowywania nowej wersji oprogramowania – MIUI 8. Nowy software będzie bazować już na systemie Android 7.0 Nougat (w przypadku wybranych urządzeń). Poniżej widzimy zrzut ekranowy z urządzenia pracującego pod kontrolą nowego oprogramowania i jest to dokładnie MIUI 9 6.9.23.

android-7-7-nougat-xiaomi-miui-9

Serwis TechUpdates stwierdza, że aktualizację do nowego MIUI mają dostać następujące urządzeni: Redmi Note 3,Redmi 2 Prime,Redmi 3/3S/3A, Mi 4S, Mi 4c, Mi 5, Mi Max, Mi Pad 2, Redmi Note 4, Redmi Pro, Xiaomi Mi5s oraz Mi 5s Plus. Jest to o tyle ciekawe, że Mi Pad 2 nie dostał nawet MIUI 8. Poza tym czytamy, że aktualizacja ma rozpocząć się w grudniu lub na początku przyszłego roku. Jednak tego się nie spodziewajmy. Najpierw pewnie zostaną uruchomione beta testy, a dopiero z czasem zostaną udostępnione stabilne ROM-y.

źródło: weibo, techupdates

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij