Udostępnij
Tweetnij

iPhone 7: jailbreak już istnieje, ale raczej nie zostanie wydany

iPhone 7 został już złamany. Jailbreak został wykonany przez włoskiego specjalistę od bezpieczeństwa. Niestety, nie spodziewajmy się, że zostanie wydane publiczne odpowiednie narzędzie.

iPhone 7 został już złamany. Jailbreak został wykonany przez włoskiego specjalistę od bezpieczeństwa. Niestety, nie spodziewajmy się, że zostanie wydane publiczne odpowiednie narzędzie.

Haker i specjalista od zabezpieczeń – Luca Tedesco pochwalił się na własnym Twitterze iPhone’em 7 z jailbreakiem, który udało mu się przeprowadzić na własnym telefonie. Jako dowód opublikował poniższego tweeta, a potem zdjęcie z zainstalowaną Cydią, które widzicie poniżej.

iPhone 7 jailbreak Cydia

Co dalej? Pewnie nic, bo Luca Tedesco nie ma raczej w intencjach opublikowania dokładnych informacji o luce, którą wykorzystał do wykonania jailbreaku. Haker już wcześniej pokazywał, że nie zależy mu na tym i najpewniej lukę zgłosi do firmy Apple, a ta z czasem ją załata. Pewnie wraz z wydaniem iOS 10.1, który wczoraj został udostępniony dla deweloperów w postaci pierwszej bety. Tak więc na współpracę z zespołami Pangu czy TaiG, które słyną z narzędzi do przeprowadzania jailbreaku, raczej się nie zanosi. Tak więc na oficjalny jailbreak dla iPhone’a 7 pewnie fani poczekają nieco dłużej.

W sieci co jakiś czas pojawiają się nowe metody na łamanie zabezpieczeń systemu iOS. W ten sposób można uzyskać dostęp do znacznie większej ilości funkcji w iPhonie. Niestety, historia pokazuje, że nie zawsze jest to dobry pomysł i można narobić sobie niemałych problemów.

Na poniższy filmie obejrzysz materiał o kamerach iPhone’ów 7:

źródło: twitter

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij