Udostępnij
Tweetnij

iPhone 7: użytkownicy skarżą się na syczące dźwięki pod obciążeniem (wideo)

Za nami premiera smartfonów iPhone 7 i iPhone 7 Plus. Tymczasem użytkownicy skarżą się na dziwne, syczące dźwięki, które pojawiają się pod obciążeniem.

Za nami premiera smartfonów iPhone 7 i iPhone 7 Plus. Tymczasem użytkownicy telefonów skarżą się na dziwne, syczące dźwięki, które pojawiają się przy mocnym obciążeniu urządzeń.

Apple iPhone 7 Plus i iPhone 7

O sprawie jako pierwszy poinformował Stephen Hackett z 512Pixels. Pojawiło się jednak więcej raportów, które potwierdzają nieprawidłowość. Okazuje się, że pod ciężkim obciążeniem procesora Apple A10 Fusion nowe smartfony z iOS wydają z siebie dziwne, syczące dźwięki. Przykład możecie odsłuchać poniżej.

Hackett skontaktował się bezpośrednio z oficjalnym serwisem Apple’a i tam zaproponowano mu wymianę telefonu na nową sztukę. Podobne problemy pojawiały się też we wcześniejszych modelach iPhone’ów, ale nie wiadomo, co może powodować dźwięki wydawane przez iPhone’y 7. Na procesorze A10 nic się nie znajduje. Zresztą, poza głośnikami w zasadzie nie ma w smartfonie żadnych elementów, które mogłyby generować tego typu dźwięk. Tak więcej najpewniej dochodzi do jakiejś ingerencji w głośniki i te zaczynają syczeć. Ot, całe hissgate.

Za kilka dni okaże się, jak poważny jest to błąd. Część użytkowników pewnie będzie obciążać własne egzemplarze telefonu, aby sprawdzić czy te syczą. W każdym razie taka przypadłość powinna podlegać pod bezpłatną wymianę. Nie wiadomo na razie, jak dużej liczby iPhone’ów 7 to dotyczy.

Na poniższym filmie obejrzysz aplikację Dom i HomeKit z systemu iOS 10:

źródło: 512pixels

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij