Udostępnij
Tweetnij

Foxconn bada przyczynę śmierci dwóch pracowników z fabryki iPhone’ów

W zeszły tygodniu zmarło dwóch pracowników z fabryki iPhone’ów. Foxconn poinformował o tym dziś i dodaje, że współpracuje z władzami w celu wyjaśnienia.

W zeszły tygodniu zmarło dwóch pracowników z fabryki iPhone’ów. Foxconn poinformował o wszystkim dziś i dodaje, że współpracuje z władzami w celu wyjaśnienia przyczyny śmierci.

Przedstawiciele Hon Hai Precision Industry Co., firmy znanej szerzej jako Foxconn, przekazali dziś informacje o śmierci dwóch pracowników z fabryki zlokalizowanej w Zhengzhou, gdzie produkowane są smartfony iPhone dla Apple.

Foxconn
Foxconn | fot.: REUTERS/Tyrone Siu/

Pierwszym pracownikiem jest mężczyzna znaleziony nieopodal fabryki. Dołączył on do pracowników Foxconnu w zeszłym miesiącu. Drugą ofiarą śmiertelną jest kobieta, która zmarła w piątek w pociągu, w drodze do pracy. W zeszłym roku również doszło do śmierci jednego z pracowników fabryki w Zhengzhou, ale wtedy było to samobójstwo.

W fabrykach Foxconnu już wcześniej dochodziło do tego typu incydentów. Zwłaszcza w latach 2010-2011, gdy popełniono kilka samobójstw. Od tej pory Foxconn robi co może, aby poprawić warunki pracy we własnych fabrykach. Warto dodać, że w szczytowym sezonie produkcyjnym Tajwańczycy zatrudniają nawet 1,3 mln osób i to sprawia, że jest to jedna z największych prywatnych firm na świecie, która zatrudnia ludzi.

Foxconn jest największym producentem iPhone’ów na świecie. Dziennie fabryki opuszcza nawet 500 tysięcy sztuk smartfonów z iOS. Drugim co do wielkości producentem iPhone’ów jest firma Pegatron. W tym roku wytwarzanie nowych smartfonów Apple podobno powierzyło też firmie Wistron.

Na poniższym filmie obejrzysz nowości i zmiany w aplikacjach Muzyka i Mapy z iOS 10:

źródło, fot.: reuters

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij