Udostępnij
Tweetnij

iOS 10 beta 5. Co nowego?

Za nami premiera aktualizacji iOS 10 beta 5, a więc, już tradycyjnie, zapraszamy do lektury przeglądu nowości w tej wersji oprogramowania.

Za nami premiera aktualizacji iOS 10 beta 5, a więc, już tradycyjnie, zapraszamy do lektury przeglądu nowości w tej wersji oprogramowania.

Apple udostępniło iOS 10 beta 5 wczoraj wieczorem. Aktualizacja jest już dostępna także w ramach publicznych beta testów, a więc zobaczymy co nowego wprowadza i co się zmieniło. Zacznijmy od dźwięków. W iOS 10 beta 5 zmieniono dźwięk w trakcie blokowanie ekranu włącznikiem. Podgłośniono także dźwięki, które wydają klawisze klawiatury. Następnie mamy modyfikacje w centrum sterowania. Ikonki urządzeń wyjściowych ponownie są czarne. W poprzedniej becie były białe.

iOS 10 beta 5

Kolejna nowość to ciemno tło dla widżetów aplikacji niedostosowanych do iOS 10. Oczywiście, ciemno tło dla widżetów nadal nie stanowi potwierdzenia, że w systemie znajdzie się ciemny motyw (dark mode).

iOS 10 beta 5

W iOS 10 beta 5 można też pobierać aplikacje z użyciem Touch ID nawet po ponownym uruchomieniu telefonu. Możliwe jednak, że to błąd i w finalnej wersji systemu nadal w takim przypadku trzeba będzie wpisać hasło do konta Apple ID. Warto też wspomnieć o rozwiązaniu problemów ze Smart Battery Case dla iPhone’ów 6/6s, usunięciu z Ustawienia ikonki Dom na iPhone’ach (na iPadzie jest) czy resetowaniu zdjęć w funkcji Ludzie. Apple chce zmienić nieco funkcję i dlatego dane w nowej becie są resetowane. Zmniejszono też trochę napis z datą na ekranie z widżetami i zmodyfikowano nieco wybrane emoji.

iOS 10 beta 5Dzięki Jacek za tip!

Na poniższym filmie obejrzysz nowości i zmiany w aplikacji Zdjęcia z iOS 10:

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij