Udostępnij
Tweetnij

Google Now pyta użytkowników o zainteresowania

Pojawiła się nowa opcja w Google Now – Explore Interests. Jak sama nazwa wskazuje, asystent pyta użytkownika o obszary jego zainteresowań.

Pojawiła się nowa opcja w Google Now – Explore Interests. Jak sama nazwa wskazuje, asystent pyta użytkownika o obszary jego zainteresowań.

Google Now, wirtualny asystent na Androidzie, jest ciągle usprawniany. Został stworzony po to, byśmy mogli szybciej i łatwiej posługiwać się swoim urządzeniem. Nie tylko potrafi odpowiadać na poszczególne pytania czy wykonywać polecenia, ale wyszukuje także informacji, które uzna za potrzebne użytkownikowi. Nie zna jednak posiadacza urządzenia na tyle, by od razu proponować mu interesujące go tematy. Ale Google już nad tym pracuje.

Google Now otrzymało nową funkcję, dzięki której asystent rozezna się bardziej i szybciej w zainteresowaniach użytkownika. Chwilowo opcja Explore Interests dostępna jest dla wąskiego grona posiadaczy urządzeń z Androidem, zatem najprawdopodobniej jest testowana przez giganta z Mountain View.

explore interests google now

Google Now pozwala użytkownikowi na wybranie obszarów jego zainteresowań. Udostępnia dużą tabelę, na której znajdują się okna z określonymi nazwami. Na liście znalazły się między innymi ludzie, sport, muzyka, filmy czy telewizja. Po wybraniu jednej z opcji asystent pokazuje kolejną listę – konkretnych nazw serial czy ludzi (w zależności od tego, co dokładnie wybierzemy).

Asystent wybiera nam także takie opcje, które są charakterystyczne dla naszego regionu. Przykładowo użytkownikom w USA jako popularna osoba pojawi się Donald Trump oraz Hillary Clinton. Jak już wspomnieliśmy, nowe opcje asystenta dostępne są jedynie wśród niewielkiej grupy użytkowników. Nie wiadomo czy i ewentualnie kiedy trafią do Google Now na stałe.

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij