Udostępnij
Tweetnij

iOS 10 beta 4: co nowego?

Wczoraj przed godziną 19:00 naszego czasu Apple udostępniło uaktualnienie do iOS 10 beta 4. Przyglądamy się zmianom, które wprowadzono w tej wersji systemu.

Wczoraj przed godziną 19:00 naszego czasu Apple udostępniło uaktualnienie do iOS 10 beta 4. Przyglądamy się zmianom, które wprowadzono w tej wersji systemu.

iOS 10 beta 4 zawiera całkiem sporo zmian i udoskonaleń. Zacznijmy jednak od tych, których nie widać okiem. Po pierwsze, usunięto wibrację przy blokowaniu ekranu włącznikiem (dźwięk dodany w iOS 10 beta 3 pozostał) oraz zmieniono dźwięk dla wybranych klawiszy (spacji, return czy shift).

iOS 10 beta 4 wprowadza też dużo zmian wizualnych. Na pewno warto wspomnieć o nieco płynniejszych animacjach, a to dopiero początek. W systemie odświeżono emoji i dodano 100 nowych obrazków, gdzie Apple skupia się na promowaniu równości płci. Możecie je zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych.

iOS 10 beta 4 iOS 10 beta 4

Kolejna nowość, to zmiany w Centrum sterowania. Pierwsze jego uruchomienie powoduje wyświetlenie informacji o podziale na karty. Po to, aby użytkownicy we wrześniu nie czuli się zaskoczeni. Jeszcze nie jest ono w pełni spolszczone, ale w finalnej odsłonie iOS 10 z pewnością będzie. W centrum sterowania zmieniono nieco widok widżetów na karcie Dom.

iOS 10 beta 4Następnie mamy powrót starych tapet w Ustawienia i Tapeta.

iOS 10 beta 4

Pojawiły się Filtry barwne w Udogodnienia ekranu. Po włączeniu opcji można wybrać jeden z kilku dostępnych filtrów, a podgląd zostanie zaprezentowany na przykładzie m.in. kredek.

iOS 10 beta 4

W iOS 10 beta 4 dodano także dużą, czytelną datę w centrum powiadomień z widżetami.

iOS 10 beta 4

Warto też wspomnieć o przywróceniu gwiazdek ocen dla popularnych utworów w Apple Music czy poprawie w działaniu Safari. Najnowsza wersja beta powinna zostać udostępniona w ramach publicznych beta testów jeszcze dziś. Najpewniej około 19:00 naszego czasu.

Na poniższym filmie obejrzysz nowości z aplikacji Wiadomości z iOS 10:

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij