Udostępnij
Tweetnij

Zrobiłeś jailbreak od Pangu? Możesz mieć problemy

Użytkownicy iUrządzeń, którzy przeprowadzili jailbreak własnych iGadżetów z użyciem narzędzia Pangu raportują, że widzą próby nieautoryzowanego dostępu do kont na Facebooku, PayPal czy kart kredytowych.

Użytkownicy iUrządzeń, którzy przeprowadzili jailbreak własnych iGadżetów z użyciem narzędzia Pangu raportują, że widzą próby nieautoryzowanego dostępu do kont na Facebooku, PayPal czy kart kredytowych.

Niestety, jailbreak iOS kusi możliwością uzyskania dostępu do znacznie większej ilości funkcji niż to, co oferuje Apple. Wiąże się to jednak ze złamaniem zabezpieczeń systemu. Popularnym narzędziem do przeprowadzenia takiego procesu jest to od Pangu. Niestety, jeśli zrobiliście jailbreak, to nie mamy dla was dobrych wieści.

Apple Shadow

Początkowo narzędzie dostępne było do pobrania poprzez PPHelper chińskiego 25PP i choć część użytkowników mogło wykonać jailbreak bez jego użycia, tak wiele osób to zrobiło. Teraz osoby, które złamały własne iUrządzenia raportują na Reddit p nieautoryzowanych próbach dostępu do własnych konta na Facebooku oraz PayPal, jak i kont z kartami kredytowymi i debetowymi.

Najwięcej poszkodowanych pochodzi z Tajwanu, Wietnamu, Pekinu i innych zakątków Chin. Najpewniej nie jest to wina zespołu Pangu, który ogólnie cieszy się zaufaniem, ale hakerów, którzy wprowadzili złośliwy kod po tym, jak narzędzie było dystrybuowane. Problemem jest jednak to, że nawet anglojęzyczna wersja narzędzia też jest hostowana na serwerach 25PP.

Osoby, które przeprowadziły jailbreak z pomocą asystenta PPHelper, powinny pozbyć się go z systemu i przeskanować oprogramowanie pod kątem obecności złośliwego oprogramowania. W samym iUrządzeniu warto przywrócić oprogramowanie z użyciem iTunes. Oczywiście, w tym przypadku zagrożone są tylko osoby, które ewentualnie posiłkowały się asystentem PPHelper, a nie wszyscy, którzy zrobili jailbreak od Pangu.

Na poniższym filmie obejrzysz nowości z aplikacji Wiadomości z iOS 10:

źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij