Udostępnij
Tweetnij

iOS 10 beta 3: co nowego?

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło deweloperom aplikacji system iOS 10 beta 3, który najpewniej dziś pojawi się także w ramach publicznych beta testów. Przyjrzeliśmy się nowej wersji oprogramowania i prezentujemy wam, również na zrzutach ekranowych, nowości i zmian, które wnosi trzecia beta iOS 10.

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło deweloperom aplikacji system iOS 10 beta 3, który najpewniej dziś pojawi się także w ramach publicznych beta testów. Przyjrzeliśmy się nowej wersji oprogramowania i prezentujemy wam, również na zrzutach ekranowych, nowości i zmian, które wnosi trzecia beta iOS 10.

W iOS 10 beta 2 pojawiła się opcja w ułatwieniach dostępu, która umożliwiała zmianę tego, jak z użyciem Touch ID odblokowywany jest ekran. Ta funkcja to Połóż palec, aby otworzyć i można ją znaleźć w Ustawienia, Ogólne, Dostępność i Przycisk „Początek”. I choć w iOS 10 beta 2 opcja już była, tak nie działała. W iOS 10 beta 3 już działa.

iOS 10 beta 3

Kolejna nowość, to Wsparcie dla programu w ustawieniach Siri (pod opcją App Support). Tutaj znajdziemy wykaz aplikacji współdziałających z Siri, które wysyłają nasze dane, na przykład kontakty, w celu dalszego przetwarzania.

iOS 10 beta 3

Następnie mamy przywrócenie dźwięków klawiatury, które pojawiły się w iOS 10 beta 1 oraz zupełnie nowy dźwięk przy blokowaniu ekranu. Pojawia się także nowy komunikat po otworzeniu aplikacji Zdrowie: Chcesz pomóc usprawnić funkcje dotyczące aktywności? Tutaj możemy zgodzić się na wysyłanie danych o treningach i aktywności bezpośrednio do Apple. Oczywiście, możemy też zrezygnować z funkcji. Po mocniejszym naciśnięciu ekranu w Phone’ach 6s pojawia się skrót Share z nazwą aplikacji.

iOS 10 beta 3

W Apple Music zastąpiono Pobrane nazwą Pobrana muzyka, usunięto błąd, który pozwalał odpowiadać na wiadomości  zablokowanego ekranu oraz poprawiono działanie rozszerzeń dla Wiadomości. Użytkownicy Reddit raportują również, że po włożeniu wilgotnej wtyczki Lightning wyświetlany jest komunikat, który widzicie poniżej. Ostrzega on przed zmoczonym akcesorium i system proponuje odłączenie i wysuszenie.

iOS 10 beta 3

Na koniec coś dla fanów Pokemon Go. Pierwsza i druga beta nie umożliwiała dostępu do AR (Augmented Reality) w grze. Teraz to się zmienia. W iOS 10 beta 3 funkcja już działa.

Jak nietrudno zauważyć, zmian i udoskonaleń jest znacznie mniej niż w drugiej becie iOS 10. Co w zasadzie nie powinno dziwić. Najważniejsze nowości i tak wprowadzono w pierwszej becie systemu, a teraz Apple stara się już pomału finalizować prace nad oprogramowaniem i optymalizować system. Zanim ten zostanie wydany dla wszystkich, a to najpewniej nastąpi we wrześniu tego roku.

Niestety, iOS 10 nie dostaną wszyscy użytkownicy urządzeń z iOS 9. Apple postanowiło w tym roku pozbyć się wsparcia dla urządzeń z procesorami A5(X) i to oznacza, że system nie trafi na pokład iPhone’ów 4s, iPadów 2, 3 i mini 1. generacji oraz iPodów touch 5. generacji. Niestety, pozostaje tylko się z tym pogodzić.

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij