Udostępnij
Tweetnij

Android 7.0 Nougat Developer Preview 5 do pobrania

I oto jest. Finalne wydanie systemu Android 7.0 Nougat dla deweloperów. Piąta wersja deweloperska jest już ostatnią prostą przed wydaniem nowego systemu do AOSP (Android Open Source Project), co pewnie nastąpi już w przyszłym miesiącu. Google twierdzi, że Android N Developer Preview 5 to wersja, która jest już bardzo bliska stabilnej odsłonie Nougata.

I oto jest. Finalne wydanie systemu Android 7.0 Nougat dla deweloperów. Piąta wersja deweloperska jest już ostatnią prostą przed wydaniem nowego systemu do AOSP (Android Open Source Project), co pewnie nastąpi już w przyszłym miesiącu. Google twierdzi, że Android N Developer Preview 5 to wersja, która jest już bardzo bliska stabilnej odsłonie Nougata.

Android 7.0 Nougat

W zeszłym miesiącu Google udostępniło Android N Developer Preview 4, w którym zaszyto już finalne wersje API dla programistów, a więc deweloperzy aplikacji mogą już z powodzeniem tworzyć aplikacje zgodne z Androidem 7.0. Natomiast wczoraj wieczorem Google udostępniło deweloperom piątą i zarazem ostatnią wersję Developer Preview nowego systemu. Kolejnej bety już nie będzie. Następna wersja będzie finalnym systemem.

Co nowego w Android 7.0 Nougat Developer Preview 5?

Niewiele i nie powinno to dziwić. Na tym etapie są to już poprawki, a nie zupełnie nowe funkcje. Google chwali się, że nowa wersja dla deweloperów to niemal finalne obrazy systemów dla wspieranych urządzeń i tutaj również zaszyto sfinalizowane API poziomu 24.

Android 7.0 Nougat Developer Preview 5 wprowadza pewną nowość i jest nią wyświetlane źródła instalacji aplikacji. Jeśli aplikacja czy gra pochodzi ze Sklepu Play, to zobaczymy taką informację. Natomiast jeśli z innego źródła, to system wskaże, iż jest to program z pliku APK. Informacje te można znaleźć w sekcji App Info.

Google wymienia także sporo błędów, które jeszcze występują w Nougacie, ale w ciągu najbliższych tygodni zostaną usunięte i są to m.in.:

  • Brak stabilności – Google twierdzi, że pewne funkcje nadal mogą zgłaszać błędy lub nieoczekiwanie kończyć pracę
  • MapView w trybie multi-window nadal może robić się czarny w przypadku, gdy będzie zmieniany jego rozmiar
  • Aplikacje mogą mieć problemy z filmami nagrywanymi w 240 FPS
  • Problemy z trybem nie przeszkadzać
  • Problemy z wykrywaniem zagęszczenia pikseli na ekranie przez Google Play services 9.0.83
  • Mapy Google, które kończą nieoczekiwanie prace w Android Auto. Ten problem zostanie rozwiązany wraz z mapami w wersji 9.31

Finalne wydanie Androida 7.0 Nougat zostanie udostępnione najpewniej w przyszłym miesiącu. Premiera systemu ma zbiec się z debiutem nowych Nexusów. Jeden z nich ukrywa się pod nazwą kodową Marlin, a drugi to Sailfish. Podobno smartfony przygotowuje jednak firma i jest to HTC. Plotki sugerują, że Google przygotowuje także smartwatche, które też mogą trafić na rynek pod nazwą Nexus. Zegarki będą dwa i mają pracować pod kontrolą Android Wear 2.0, który też jest w przygotowaniu.

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na premierę Androida 7.0. Pamiętając oczywiście o tym, że partnerom OEM Google’a zajmie nieco czasu przygotowanie systemu do wydania w postaci aktualizacji. Najpewniej jednak pierwsze smartfony (nie będące Nexusami czy Android One) dostaną nowy system już jesienią tego roku.

Źródło: android

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij