Udostępnij
Tweetnij

Trzymasz ładowarkę w gniazdku? Tyle za nią zapłacisz

Serwis ZDNet obliczył, ile trzeba będzie zapłacić za pozostawienie ładowarki od smartfonu cały czas w gniazdku. Okazuje się, że w skali roku nie są to wielkie wydatki.

Serwis ZDNet obliczył, ile trzeba będzie zapłacić za pozostawienie ładowarki od smartfonu cały czas w gniazdku. Okazuje się, że w skali roku nie są to wielkie wydatki.

Nie wypinam ładowarki z gniazdka, bo wiem, że albo ją gdzieś zapodzieję, albo po prostu będę musiała ponownie wyginać się, żeby ją podpiąć. A że korzystam z mojego iPhone’a bardzo często, musiałabym to robić przynajmniej dwa razy dziennie. Ile na tym tracę? Jak się okazuje – niewiele. Serwis ZDNet postanowił przeprowadzić pewne testy, które potwierdziły, że w ciągu roku na niewypinaniu ładowarki do iPhone’a z sieci tracimy około złotówki.

ładowarka

ZDNet obliczył, że wpięta ładowarka pobiera około 130 Wh w ciągu miesiąca, co daje około 1,5 kWh w ciągu roku. W Polsce cena za jedną kilowatogodzinę waha się w granicach od 53 do 64 groszy. Innymi słowy – jeśli liczyć, że niezwykle rzadko wyciągamy swoją ładowarkę od iPhone’a z gniazdka, zapłacimy za nią w granicach od 79 do 96 groszy.

Nie jest to specjalnie wielka kwota. Z drugiej jednak strony, jeśli mamy wpięte kilka ładowarek do gniazdka, a tak często jest, bo przecież mamy w swoim domu inne urządzenia elektryczne, koszt może się znacznie zwiększyć. Warto wspomnieć, że testy te dotyczyły użycia oryginalnej ładowarki od firmy Apple. Być może byłyby one większe w przypadku korzystania z ładowarek innych firm.

Źródło: ZDNet

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij