Udostępnij
Tweetnij

Nikkei: sprzedaż iPhone’ów w 2016 roku ma spaść

Nikkei raportuje, że firma Foxconn twierdzi, iż w 2016 roku sprzedaż iPhone’ów będzie niższa niż w roku minionym.

Nikkei raportuje, że firma Foxconn twierdzi, iż w 2016 roku sprzedaż iPhone’ów będzie niższa niż w roku minionym.

Nikkei donosi, że w tym roku sprzedaż iPhone’ów ma być na poziomie niższym niż w roku ubiegłym. Japońska gazeta twierdzi, że informacje te pochodzą od znajomego źródła z firmy Hon Hai Precision Indostry, firmy znanej na całym świecie pod znakiem handlowym Foxconn, czyli producenta iPhone’ów.

Z informacji podanych przez Nikkei wynika, że dostawy iPhone’ów w tym roku mają utrzymać się na poziomie 210 do 220 milionów egzemplarzy, co oznacza spadek o około 8,6% w porównaniu z rokiem 2015. Zaufane źródła z Hon Hai Precision Industry donoszą, że tak niskie zapotrzebowanie na iPhone’y ma utrzymać się przynajmniej do początków 2017 roku.

iPhone 7

Co na to Foxconn? Oczywiście, wstrzymuje się od komentarza. Podobno jednak informacja ta wyszła od Terry’ego Gou, założyciela firmy, który miał powiedzieć swoim pracownikom o zaistniałej sytuacji. Gou miał rzecz potwierdzić również w rozmowie z chińskim premierem, Li Keqiangiem. Podobno dodał, że Foxconn zarejestrował dużo mniejszą liczbę zamówień na produkcję iPhone’ów w tym roku, choć w kwietniu i maju została ona nagle zwiększona.

Przypomnijmy, że we wrześniu tego roku ma się odbyć premiera smartfonów iPhone 7 i iPhone 7 Plus. Drugi z wymienionych modeli z 5,5-calowym ekranem ma mieć podwójny aparat fotograficzny iSight. 4,7-calowy wariant smartfonu dostanie pojedynczą kamerę z tyłu obudowy. Plotki mówią również o nowej wersji kolorystycznej iPhone’a 7.

Źródło: Nikkei, fot. martin hajek

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij