Udostępnij
Tweetnij

Apple zmieniło wymagania wobec kodu dla Touch ID

Macworld raportuje, że Apple, bez większego rozgłosu, dodało nowe wymaganie związane z podawaniem kodu dla Touch ID. To było wyjaśniało, dlaczego użytkownicy widzą tego typu prośby coraz częściej.

Macworld raportuje, że Apple, bez większego rozgłosu, dodało nowe wymaganie związane z podawaniem kodu dla Touch ID. To było wyjaśniało, dlaczego użytkownicy widzą tego typu prośby coraz częściej.

Co dokładnie się zmieniło? Kod musi zostać podany ponownie, gdy dochodzi do następującej sytuacji. iPhone lub iPad nie był odblokowywany kodem przez co najmniej sześć dni i nie został odblokowany odciskiem linii papilarnych przez co najmniej 8 godzin. Wtedy iOS poprosi o ponowne wpisanie 6-cyfrowego kodu (lub innego, w zależności od używanego przez was).

iPhone SE

Co ciekawe, użytkownicy raportują o tej zmianie od kilku tygodni, a samo Apple twierdzi, że takie zabezpieczenie zostało dodane już w iOS 9 wydanym we wrześniu, ale informacje na ten temat występują w iOS Security Guide z 12 maja tego roku.

Inne wymagania związane z podawaniem kodu dla Touch ID to: konieczność podania kodu, gdy urządzenie zostało wyłączone i włączone, urządzenie nie zostało odblokowane z użyciem Touch ID przez co najmniej 48 godzin, urządzenie zostało zdalnie zablokowane poprzez Znajdź mój iPhone, po pięciu nieudanych próbach odblokowania z użyciem Touch ID i po dodaniu nowego odcisku palca.

źródło: macworld

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij