Udostępnij
Tweetnij

Apple ujawni wyniki finansowe za Q1 dzień później niż planowano

Apple poinformowało na stronie dla inwestorów o zmianie daty ujawnienia wyników finansowych za pierwszy kwartał tego roku. Odbędzie się to dzień później niż planowano.

Apple poinformowało na stronie dla inwestorów o zmianie daty ujawnienia wyników finansowych za pierwszy kwartał tego roku. Odbędzie się to dzień później niż planowano.

Apple planowało ujawnić wyniki finansowe i sprzedaży za pierwszy kwartał tego roku (dla firmy był to drugi kwartał 2016 roku fiskalnego) w poniedziałek. Wydarzenie jednak przesunięto. Wyniki zostaną podane we wtorek (26 kwietnia) i zaraz po tym rozpocznie się telekonferencja dla inwestorów.

apple

Nie wiadomo co jest przyczyną opóźnienia telekonferencji o jeden dzień. Jedno jednak jest pewne. Apple w zeszłym kwartale zaliczyło historyczny spadek sprzedaży iPhone’ów, co Tim Cook przewidywał już na początku tego roku. W pierwszym kwartale 2015 roku Apple sprzedało 61,2 mln iPhone’ów. W zeszłym prawdopodobnie około 50 mln smartfonów, ale dokładne wyniki poznamy we wtorek. Prawdopodobnie Apple mogło też zaliczyć spadek przychodów. Wynika to z faktu, że iPhone jest obecnie najważniejszym produktem firmy z Cupertino i na jego sprzedaży firma z Cupertino zarabia najwięcej.

Rekordowym okresem w historii Apple jest ostatni kwartał 2015 roku. Wtedy Apple sprzedało 74,8 mln iPhone’ów i zanotowało przychody na poziomie 74,8 mld dolarów. Zysk netto wyniósł 18,4 mld dolarów.

źródło: Apple

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij