Udostępnij
Tweetnij

Apple ogranicza produkcję iPhone’ów

Według raportu Nikkei Apple ogranicza produkcję iPhone’ów w tym kwartale. Powodem ma być słaba sprzedaż iPhone’a 6 i iPhone’a 6s w okresie od stycznia do marca.

Według raportu Nikkei Apple ogranicza produkcję iPhone’ów w tym kwartale. Powodem ma być słaba sprzedaż iPhone’a 6s i iPhone’a 6s Plus w okresie od stycznia do marca.

iPhone 6s

Serwis Nikkei raportuje, że Apple od stycznia do marca tego roku wyprodukowało o 30% mniej iPhone’ów niż w analogicznym okresie rok temu. Powodem ma być spadająca sprzedaż i mniejsze zapotrzebowanie na smartfony giganta z Cupertino. Chodzi dokładnie o iPhone’a 6s oraz iPhone’a 6s Plus. Z raportów wynika również, że Apple poprosiło zewnętrzne firmy zajmujące się składaniem iPhone’ów, by utrzymać sprzedaż na niższym poziomie również przez trzy następne miesiące. Firma nie planuje produkować więcej iPhone’ów SE, by nadrobić straty powodowane przez dwa poprzednie modele.

Mówi się, że w tym roku ogólnie sprzedaż smartfonów będzie maleć. Analitycy przewidują, że Apple w następnym raporcie finansowym ujawni spadek sprzedaży iPhone’ów w okresie od stycznia do marca. Liczy się, że liczba ta wyniesie około 54,6 mln sprzedanych telefonów. Dla porównania – w analogicznym okresie minionego roku firma sprzedała 61,2 mln iPhone’ów. W związku z przedstawionym raportem cena akcji firmy spadła o 2% i wynosi teraz $109.85.

Źródło: PhoneArena, Nikkei

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij