Udostępnij
Tweetnij

Android N ma wprowadzić cząstkowe wsparcie dla Force Touch

Android na razie nie wspiera ekranów reagujących na siłę nacisku, ale zdaje się, że Google rozważa wprowadzenie funkcji w systemie Android N, który obecnie znajduje się w fazie beta testów.

Android na razie nie wspiera ekranów reagujących na siłę nacisku, ale zdaje się, że Google rozważa wprowadzenie funkcji w systemie Android N, który obecnie znajduje się w fazie beta testów. 

Oczywiście, na rynku są dostępne smartfony z Androidem, które obsługują pewne funkcje na podstawie siły nacisku wywieranej palcem na ekranie i są to dla przykładu: Huawei Mate S czy Allview X3 Soul Pro. Są to jednak rozwiązania wprowadzone przez inżynierów powyższych smartfonów, a nie obsługiwane bezpośrednio przez samego Androida. Google jednak zapewne zdaje sobie sprawę, że jest to jakaś przyszłość i zamierza wprowadzić pewne wsparcie dla Force Touch wraz z systemem Android N.

img5-1

Informacje potwierdzające nowe funkcje dostrzeżono w dokumentacji poświęconej Androidowi N. Redaktorzy Phandroid skontaktowali się z twórcą aplikacji Nova Launcher – Kevinem Barry i skonsultowali z nim znalezisko. Barry stwierdza, że opcje jak setDynamicShortcuts(List), addDynamicShortcut(ShortcutInfo) i getMaxDynamicShortcutCount() są w jakiś sposób powiązane z siłą nacisku wywieraną na ekran i obecnie przygląda się im z bliska.

Jest bardzo możliwe, że kolejny Nexus rzeczywiście będzie miał ekran jak iPhone’y 6s i wniesie nowe funkcje uruchamiane po mocniejszym naciśnięciu ekranu.

źródło: Phandroid

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij