Udostępnij
Tweetnij

Johny Srouji ujawnia szczegóły odnośnie opóźnienia iPada Pro

Johny Srouji, człowiek odpowiedzialny za układy scalone z serii A, opowiedział o tym, że pierwotnie iPad Pro miał być słabszy od iPhone’a 6s. Potwierdził również, dlaczego Steve Jobs zdecydował się na projektowanie własnych układów. Wiąże się z tym drobna ciekawostka dotycząca pierwszego iPhone’a.

Apple A9X

Johny Srouji, człowiek odpowiedzialny za układy scalone z serii Ax, opowiedział o tym, że pierwotnie iPad Pro miał mieć inny procesor. Potwierdził również, dlaczego Steve Jobs zdecydował się na projektowanie własnych układów. Wiąże się z tym drobna ciekawostka dotycząca pierwszego iPhone’a.

Steve Jobs, Tim Cook, Jony Ive – te nazwiska z pewnością kojarzycie, jeśli choć w najmniejszym stopniu interesujecie się sprzętami firmy Apple. Ale jest jeden człowiek, o którym zapewne nie słyszeliście, a powinniście. Jest nim Johny Srouji, który odpowiada za układy scalone z serii Ax. W najnowszym wywiadzie dla Bloomberga Srouji ujawnił nieco informacji na temat produkcji iPada Pro oraz oryginalnego iPhone’a. Potwierdził, że iPad Pro miał być oryginalnie wyposażony w układ A8X, który stosowano wtedy w iPadach Air 2. gen. Jednak pół roku później miał zadebiutować iPhone 6s z chipsetem A9. Zdecydowano się więc na przyspieszenie produkcji nowego układu.

Srouji powiedział, że ponieważ oryginalny iPhone był składany z istniejących elementów od różnych dostawców, to nie może być tak potężny jak Apple planowało. Miał procesor małej mocy, nie posiadał przedniej kamery, łączność ograniczono do 2G, a bateria pozostawiała dużo do życzenia. Srouji opowiedział też o elementach, które zostały zastosowane w układzie scalonym w pierwszym iPhonie. Były to elementy układu scalonego stosowanego w odtwarzaczach DVD firmy Samsung.

Srouji powiedział, że Steve Jobs zauważył wtedy, że niezbędnym jest projektowanie własnych układów scalonych. I tak też zrobiono. Chipy dla iUrządzeń projektowane są już od dawna przez Apple. Firma następnie zleca tworzenie elementów zewnętrznym firmom. Apple zaczęło stosować własne układy scalone w 2010 roku. Pierwszym był A4. Procesor ten stanowił jednostkę centralną w iPadzie, a także w iPhonie 4 oraz iPodzie Touch 4. gen.

Źródło: 9to5mac, Bloomberg

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij