Udostępnij
Tweetnij

Nowa aktualizacja Dysku Google w ciągu kilku najbliższych dni

Google zapowiedziało, że w ciągu kilku najbliższych dni Dysk Google czeka kolejna aktualizacja. Tym razem przygotowano przede wszystkim nowe menu kontekstowe. Użytkownicy będą też mieli dostęp do kosza.

Google zapowiedziało, że w ciągu kilku najbliższych dni Dysk Google czeka kolejna aktualizacja. Tym razem przygotowano przede wszystkim nowe menu kontekstowe. Użytkownicy będą też mieli dostęp do kosza.

Dysk Google czeka kolejna aktualizacja. Tym razem Google przygotowało kilka ciekawych, choć drobnych nowości. Użytkownicy przede wszystkim mogą spodziewać się, że ikona informacji znajdująca się przy plikach i folderach zostanie zastąpiona przyciskiem menu kontekstowego. Menu dotychczas zajmowało cały ekran. Teraz jednak będzie wysuwało się z dołu ekranu.

dysk google 1

Użytkownicy otrzymają również dostęp do kosza. Oznacza to, że będą mieli wgląd w usunięte wcześniej pliki i foldery. Będą mogli również je przywrócić. Teraz usuwanie na stałe plików będzie możliwe również z poziomu telefonu. Nie będziemy musieli korzystać z wersji na desktopy.

dysk google 2

Na koniec dość drobna zmiana – teraz w dziale Udostępnione dla mnie obok plików i folderów znajdą się awatary osób, które nam je udostępniły. Przedtem pojawiała się tam jedynie ikona dokumentu. W ten sposób użytkownikom będzie łatwiej wyszukać pliki od jednej osoby. Aktualizacja nie jest jeszcze dostępna, jednak Google twierdzi, że powinna się pojawić w ciągu trzech najbliższych dni.

dysk google 3

playstore1

Źródło: AndroidPolice, Google

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij