Udostępnij
Tweetnij

Apple zastosuje specjalną osłonę EMI dla układów iPhone’ów 7

Koreańskie media raportują, że Apple zamierza zastosować w układach scalonych z iPhone’ów 7 specjalne osłony, które mają zapobiegać zakłóceniom elektromagnetycznym. Podobne rozwiązanie znalazło się w mikrokomputerze S1 z Apple Watcha.

SoC Apple A7

Koreańskie media raportują, że Apple zamierza zastosować w układach scalonych z iPhone’ów 7 specjalne osłony, które mają zapobiegać zakłóceniom elektromagnetycznym. Podobne rozwiązanie znalazło się w mikrokomputerze S1 z Apple Watcha.

Koreański serwis ETNews raportuje, że Apple zamierza zastosować z myślą o układach scalonych iPhone’ów 7 rozwiązanie, które znamy już z zegarka Apple Watch i jego mikrokomputera S1. Mowa o specjalnej osłonie, która ma zapobiegać zjawisku zakłóceń elektromagnetycznych. Nie ma to jednak dotyczyć wszystkich układów, a tylko wybranych.

Jeśli to prawda, to byłby to krok w stronę zamknięcia najważniejszych elementów i podzespołów na płycie głównej w ekranowej obudowie. Niemniej, do tego co znamy z zegarka Apple Watch, gdzie wszystko znajduje się w jednej małej obudowie, jeszcze daleko. Apple zdecydowało się na wykorzystanie technologii ekranowania typu EMI ze względu na jej skuteczność w zapobieganiu zakłóceń w komunikacji bezprzewodowej, która odgrywa kluczowe znaczenie dla funkcji iPhone’ów.Osłony mają dostarczyć firmy StatsChipPac i Amkor.

Interferencje elektromagnetyczne są coraz częściej poruszanym tematem w branży urządzeń elektronicznych. Wynika to z faktu, że rosną zegary taktujące procesory i pojawia się coraz więcej rozmaitych układów, które powodują zakłócenia elektromagnetyczne, a te trzeba redukować. Nie wiemy jednak, które dokładnie układy iPhone’ów 7 Apple będzie chciało pokryć specjalną osłoną. Zapewne będzie to procesor A10, ale co jeszcze? O tym przekonamy się z czasem. Zapewne dopiero po pierwszych rozbiórkach nowych smartfonów, które przeprowadzi iFixit czy inne firmy specjalizujące się w tego zadaniach.

źródło: etnews

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij