Udostępnij
Tweetnij

Produkcją iPhone’ów 5se zajmie się też Wistron

Digitimes raportuje, że Apple powierzy produkcję 4-calowych iPhone’ów 5se jeszcze jednej firmie. Poza Foxconnem produkcją smartfonu ma zająć się także Wistron.

iPhone 5s

Digitimes raportuje, że Apple powierzy produkcję 4-calowych iPhone’ów 5se jeszcze jednej firmie. Poza Foxconnem produkcją smartfonu ma zająć się także Wistron.

Wistron dołącza do łańcucha dostaw iPhone’ów 5se – taki nagłówek opublikował dziś serwis Digitimes. W raporcie czytamy, że Wistron będzie drugim dostawcą nowego iPhone’a z 4-calowym ekranem. Pierwszym jest Foxconn Electronics (Hon Hai Precision Industry). Niestety, nie wiemy nic na temat udziałów poszczególnych firm w produkcji. Możemy tylko się domyślać, że większość smartfonów dostarczy jednak Foxconn.

Apple chce w ten sposób uniknąć ewentualnych problemów z dostawami. To nie pierwszy raz, gdy Apple szuka nowych dostawców. W lutym 2015 roku produkcję iPada mini powierzono także Compal Electronics. Warto dodać, że produkcją nowych iPhone’ów z 4,7″ ekranami mają zająć się Foxconn i Pegatron. Natomiast Wistron z Foxconnem ma odpowiadać za dostawy iPhone’ów 7 Plus z 5,5″ ekranami. Oczywiście, Wistron nie wydał oświadczenia w tej sprawie. Jak nietrudno zauważyć, każdy z iPhone’ów ma pochodzić z fabryk dwóch różnych firm i w ten sposób Apple zapewne chce zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami.

Premiery iPhone’a 5se spodziewamy się 15 marca, wraz z iPadem Air 3. Oba produkty maja trafić do sprzedaży już 18 marca.

źródło: digitimes

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij