Udostępnij
Tweetnij

AU Optronics producentem ekranów AMOLED dla iPhone’ów?

Wieści z Tajwanu mówią, Apple właśnie poczyniło inwestycje w AU Optronics. Według opublikowanego dziś raportu gigant z Cupertino ma na celu pomoc firmie w produkcji ekranów AMOLED, które miałyby zostać wykorzystanie w przyszłych modelach iPhone’ów.

 

iPhone 6s

Wieści z Tajwanu mówią, Apple właśnie poczyniło inwestycje w AU Optronics. Według opublikowanego dziś raportu gigant z Cupertino ma na celu pomoc firmie w produkcji ekranów AMOLED, które miałyby zostać wykorzystanie w przyszłych modelach iPhone’ów.

Jeszcze w listopadzie nieoficjalnie mówiło się, że ekrany AMOLED dla Apple’a będzie produkował Samsung. Później pojawiły się informacje, że dział wyświetlaczy w firmie LG również prowadził rozmowy z kalifornijskim gigantem. Teraz świat obiegły wieści, że Apple poczyniło inwestycje w AU Optronics. Ich celem jest pomoc tajwańskiej firmie w produkcji ekranów AMOLED, które później zostałyby wykorzystane do produkcji iPhone’ów.

W czym Apple dokładnie pomaga firmie AU Optronics? Przede wszystkim w produkcji na wielką skalę. AU Optronics już produkuje takie ekrany do smartfonów i dostarcza je między innymi firmie Huawei. Produkowanie ekranów dla Apple wiąże się jednak z masywnym skokiem produkcji, do którego tajwański zespół nie jest przygotowany.

Apple ma w zwyczaju szukanie kilku producentów dla komponentów swoich urządzeń. Tak na wszelki wypadek, jeśli podczas produkcji miałoby stać się coś nieprzewidzianego. Dlatego też przykładowo procesorem A9 zajmuje się Samsung oraz tajwańska firma TSMC. Możliwe zatem, że ekrany AMOLED będą produkowane dla Apple zarówno przez LG, jak i Samsunga czy AU Optronics.

Źródło: PhoneArena

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij