Udostępnij
Tweetnij

Apple podnosi ceny iPhone’ów i iPadów w Niemczech

Apple, bez większego rozgłosu, podniosło wczoraj ceny iPhone’ów i iPadów w Niemczech. Wyższe ceny wynikają z wprowadzenia w grudniu nowych opłat za naszą zachodnią granicą.

ipad-iphone

Apple, bez większego rozgłosu, podniosło wczoraj ceny iPhone’ów i iPadów w Niemczech. Wyższe ceny wynikają z wprowadzenia w grudniu nowych opłat za naszą zachodnią granicą.

Wczoraj zmieniły się ceny iPhone’ów i iPadów za naszą zachodnią granicą. W przypadku iPhone’ów ceny podniesiono o około 5 euro. Natomiast w przypadku iPadów są to ceny wyższe o około 8 euro względem cen, które obowiązywały w sklepie internetowym Apple 31 grudnia. Z czego to wynika?

W grudniu w Niemczech zatwierdzono nową opłatę związaną z prawami autorskimi od urządzeń, które oferują funkcje z zakresu nagrywania. Została ona sfinalizowana w porozumieniu z BITKOM i ZPÜ, które zrzesza takie stowarzyszenia, jak GEMA. Normalnie opłaty od sprzedaży urządzeń mobilnych są nieco większe i w przypadku smartfonów wynoszą około 6,25 euro, a tabletów do 8,75 euro. Niemniej, firmy będące członkami BITKOM płacą nieco mniejsze opłaty.

Warto dodać, że Apple już od 2010 roku uiszcza podobną opłatę od komputerów Mac w wysokości 10,55 euro. Oczywiście, wzrost cen iPhone’ów i iPadów w Niemczech nie ma wpływu na ceny tych produktów w naszym kraju.

źródło: macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij