Udostępnij
Tweetnij

Tim Cook: nie będzie połączenia Maca z iPadem

Są przynajmniej dwa powody, dla których Apple nie zamierza łączyć iPada i Maka w jedno urządzenie: znikome zainteresowanie ze strony konsumentów i brak przekonania w samej firmie co do słuszności stworzenia takiej hybrydy.

iPad Pro
Są przynajmniej dwa powody, dla których Apple nie zamierza łączyć iPada i Maca w jedno urządzenie: znikome zainteresowanie ze strony konsumentów i brak przekonania w samej firmie co do słuszności stworzenia takiej hybrydy.

– Mocno wyczuwamy, że konsumenci tak naprawdę nie szukają połączenia Maca z iPadem – stwierdził Tim Cook, dyrektor wykonawczy Apple. – Skończyłoby się na tym, a przynajmniej tego się obawiamy, że doświadczenia z tego typu sprzętem nie byłyby tak dobre, jak życzyliby sobie tego odbiorcy. Chcemy stworzyć najlepszy tablet na świecie i najlepszego Maca na świecie. Połączenie obu urządzeń w jedno nie pozwoliłoby nam osiągnąć żadnego z tych celów. Musielibyśmy po obu stronach iść na kompromisy – argumentował szef giganta z Cupertino.

W ubiegłym tygodniu Cook oznajmił, że nie widzi potrzeby zastępowania komputera stacjonarnego kolejnym PC, jednocześnie zaznaczając, że Mac służy do innych celów. Przekonywał również, że komputery mogą zostać z powodzeniem zastąpione przez iPada Pro. Teraz dodał, że udało się zniwelować różnice technologiczne między Makiem a iPadem na polu mocy obliczeniowej i grafiki, a także sprawić, by funkcje obu urządzeń pozwalały na płynne przejście z jednego sprzętu na drugi.

Źródło: Independent

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Patryk Purczyński

Szczęśliwy posiadacz urządzenia z Androidem i jeszcze szczęśliwszy mąż. W mediach branżowych od blisko dekady.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij