Udostępnij
Tweetnij

Google: nie powinniście kupować kabli USB typu C od OnePlus

Jeden z Googlerów przyjrzał się z bliska kablom USB typu C i stwierdził, że takie akcesorium od OnePlus może doprowadzić do uszkodzenia portu USB lub całego huba.

Jeden z Googlerów przyjrzał się z bliska kablom USB typu C i stwierdził, że takie akcesorium od OnePlus może doprowadzić do uszkodzenia portu USB lub całego huba.

Bendon Leung prześwietlił kable USB typu C i stwierdził, że akcesorium od OnePlus nie spełnia standardów. Googler stwierdza, że kabel chińskiego startupu ma niewłaściwy rezystor identyfikacyjny w postaci 3A zamiast domyślnego zasilania USB. Co to oznacza? Nic innego, jak to, że taki kabel może narobić niemałych i kosztownych problemów. W najgorszym wypadku może dojść do uszkodzenia portu USB lub całego huba.


OnePlus kusi niską ceną własnego kabla z końcówką USB typu C. Akcesorium można zakupić już w cenie 29 złotych. Niestety, niska cena nie idzie w parze z jakością i jeśli szukacie takiego kabla, to chyba jednak lepiej zrobicie, gdy rozejrzycie się za czymś droższym.

Oczywiście, Googler ma na myśli użytkowanie tych kabli z Nexusami (5X i 6P) oraz Pixelem. Użytkownicy OnePlus 2 nie powinni się mieć czego obawiać.

źródło: Google+

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij