Udostępnij
Tweetnij

iUrządzenia Apple dorównały sprzedażą komputerom z Windows!

To nie żart. Okazuje się, że Apple z własnymi iUrządzeniami dogoniło pod względem sprzedaży producentów komputerów PC z Windows. Wszystkich razem wziętych!

ipad-iphone

To nie żart. Okazuje się, że Apple z własnymi iUrządzeniami dogoniło pod względem sprzedaży producentów komputerów PC z Windows. Wszystkich razem wziętych!

Poniżej możecie obejrzeć wykres przygotowany przez analityka Benedicta Evansa, który opracowano na podstawie danych opublikowanych przez Apple, Gartnera i a16z. Jak nietrudno zauważyć, firma z Cupertino dogoniła z własnymi iUrządzeniami, pod kątem liczby sprzedaży, producentów komputerów z Windows.

13673-8647-CKe3FVlVEAA3-jUpng-large-l

Czy to jednak kogoś dziwi? Sprzedaż komputerów stoi w miejscu. Natomiast Apple z roku na rok sprzedaje coraz więcej urządzeń z iOS i są to głównie iPhone’y, które w ciągu tylko ostatnich 12 miesięcy sprzedano w liczbie ponad 220 milionów sztuk (tylko w ostatnim kwartale było to 47,5 mln sztuk). Dodatkowo, choć w dużo mniejszym stopniu, sprzedaż iGadżetów napędzają iPady i iPody. Te produkty jednak sprzedają się coraz słabiej.

Warto dodać, że Apple jesienią 2014 roku sprzedało miliardowe urządzenie z systemem iOS, co ogłoszono w styczniu. Niestety, na chwilę obecną nie wiemy, jak duża jest baza użytkowników iUrządzeń. Pamiętajmy, że wiele z nich jest już nieaktywnych. Jest jednak możliwe, iż jest to około 300-400 mln osób.

źródło: appleinsider

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij