Udostępnij
Tweetnij

Apple kupuje za 30 mln dolarów Swell. Z myślą o iTunes Radio?

Firma z Cupertino przejmuje aplikację Swell. Transakcja opiewa na kwotę 30 mln dolarów i zdaje się, że Apple ją kupiło z myślą o iTunes Radio.

Apple logo

Firma z Cupertino przejmuje aplikację Swell. Transakcja opiewa na kwotę około 30 mln dolarów i zdaje się, że Apple ją kupiło z myślą o iTunes Radio.

Przeczytaj koniecznie >> iOS 8. Najciekawsze funkcje niezaprezentowane na WWDC

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Re/code informuje, że Apple przejmuje aplikację Swell, która pozwala strumieniować wiadomości z takich źródeł, jak NPR, ABC, ESPN, BBC i wielu więcej. Ponadto program pozwala odsłuchiwać playlisty tworzone przez użytkowników.

Apple przejmuje Swell za kwotę około 30 milionów dolarów, a więc znacznie mniejszą niż zapłaciło za Beats Electronics (3 mld dolarów). Sugeruje się, że aplikacja i powiązane z nią usługi zostaną wykorzystane przede wszystkim w iTunes Radio, które zadebiutowało w zeszłym roku. Całkiem możliwe, że Swell przyczyni się również do opracowania nowych mechanizmów związanych z rekomendowaniem dla podcastów.

źródło: re/code

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij