Udostępnij
Tweetnij

Apple udostępnia iOS 7.1!

iOS 7.1

Dosłownie przed chwilą Apple udostępniło dla wszystkich iOS 7.1, a więc pierwsze, naprawdę znaczące uaktualnienie dla iUrządzeń od wrześniowej premiery iOS 7. System dostępny jest nie tylko dla iPhone’ów i iPadów. Wydano także nową wersję na Apple TV.

Przeczytaj koniecznie >> Uruchamiamy gry z iPada na telewizorze

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Na to uaktualnienie czekało wielu z nas. W końcu jest. Apple udostępniło finalne wydanie iOS 7.1 dla wszystkich i jest to pierwsze, istotne wydanie systemu od wrześniowej premiery iOS 7.

Firma z Cupertino w samym systemie iOS 7.1 zaszyła wiele usprawnień oraz zmian wizualnych. Warto wspomnieć między innymi o odświeżonych ikonach dla wybranych aplikacji. Następnie mamy zmiany wizualne w klawiaturze numerycznej telefonu, zmodyfikowane przyciski na ekranie blokady i poprawiono działanie przycisku Touch ID w iPhone’ie 5S. Odświeżono również klawiaturę ekranową iPada i pojawiły się udoskonalenia z zakresu ułatwień dostępności. iOS 7.1 zawiera także liczne udoskonalenia z zakresu stabilności. Wielu użytkowników iOS 7 skarżyło się na działanie systemu, które objawiało się różnymi błędami, na przykład zamykaniem się aplikacji lub nagłymi restartami iGadżetów. Dotyczy to przede wszystkich starszych iUrządzeń, które iOS 7 otrzymały w postaci aktualizacji, w tym iPada 2. generacji i iPhone’a 4. Część z tych problemów zapewne nowy system rozwiązuje.

iOS 7.1 to także następujące udoskonalenia i nowości:

  • dodano wsparcie dla CarPlay (znanego wcześniej jako iOS in the Car);
  • w Siri pojawiło się ręczne sterowanie trybem słuchania oraz nowe, bardziej naturalne głosy dla wybranych lokalizacji;
  • iTunes Radio doczekało się prostszego tworzenia stacji na podstawie ulubionych wykonawców lub utworów poprzez wyszukiwanie za pomocą pola nad listą Polecane stacje. Dodano także kupowanie utworów za pomocą jednego stuknięcia;
  • pojawił się nowy tryb dla HDR w iPhone’ie 5S (automatyczne włączanie);
  • dodano wsparcie dla obsługi pęku kluczy w nowych krajach;
  • usunięto problem, który objawiał się problemami z pracą na ekranie początkowym;
  • poprawiono wyświetlanie plakietki z liczbami w Mail, gdy liczba nieprzeczytanych wiadomości przekroczyła 10000;
  • naniesiono drobne udoskonalenia interfejsu użytkownika.

Warto również wspomnieć o tym, iż iOS 7.1 permanentnie blokuje możliwość korzystania z jailbreaku Evasi0n 7. Luki wykorzystywane do odblokowywania iGadżetów zostały wraz z aktualizacją usunięte.

Aktualizację można pobrać udając się do Ustawienia, a następnie Ogólne i Uaktualnienia. System można także ściągnąć w postaci aktualizacji z linków do IPSW i następnie zainstalować z wykorzystaniem programu iTunes (więcej na ten temat przeczytacie tutaj). Znajdziecie je poniżej:

Źródło: 9to5mac, macrumors, twitter

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij