Udostępnij
Tweetnij

Przyszłe tablety od Nokii będą miały interaktywne ramki?

Nokia patentuje ciekawe rozwiązanie z myślą o tabletach internetowych, które zakłada możliwość użycia interaktywnych ramek wokół wyświetlacza dotykowego.

Patent Nokii

Nokia patentuje ciekawe rozwiązanie z myślą o tabletach internetowych, które zakłada możliwość użycia interaktywnych ramek wokół wyświetlacza dotykowego.

Zobacz koniecznie >> Wideo recenzje tabletów

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Serwis softpedia informuje o nowym patencie Nokii (nie wiemy jednak, czy Finowie już go otrzymali, a być może dopiero się o niego starają). W każdym razie wiemy już, że chodzi o patent na tablet internetowy wyposażony w interaktywną ramkę wokół ekranu dotykowego. Ramka, pod wpływem nacisku, mogłaby odpowiadać za pewne funkcje w urządzeniu, które mogłyby ulegać zmianie.

Na chwilę obecną nie dysponujemy jednak zbyt wieloma informacjami związanymi z tym patentem. Pamiętajmy również, że to tylko pomysł, który w rzeczywistości nigdy może nie ujrzeć światła dziennego i może równie dobrze skończyć w szufladzie jednego z biurek Nokii. Niemniej, technologia jest z pewnością ciekawa.

Wiemy, że nad podobną technologią pracuje również Apple. Firma z Cupertino otrzymała kilka miesięcy temu patent na dosyć zbliżone rozwiązanie.

Źródło: softpedia

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij