Udostępnij
Tweetnij

Apple w czwartym kwartale sprzedało około 25 mln iPadów?

Analitycy sugerują, że w zeszłym kwartale firma z Cupertino sprzedała około 21 do 28 mln iPadów. Jeśli to prawda, to padł kolejny rekord sprzedaży.

iPad Mini Retina 04

Analitycy sugerują, że w zeszłym kwartale firma z Cupertino sprzedała około 21 do 28 mln iPadów. Jeśli to prawda, to padł kolejny rekord sprzedaży.

Przeczytaj koniecznie >> Poradniki w serwisie Tablety.pl

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Apple własne wyniki finansowe za poprzedni kwartał (a przy okazji sprzedaży) za zeszły kwartał ogłosi w najbliższy poniedziałek – 27 stycznia. Tymczasem analitycy prześcigają się w typowaniu prognoz związanych ze sprzedażą iPadów.

Philip Elmer-Dewitt z Fortune zebrał raporty i sugestie od 45 różnych analityków (w tym 28 profesjonalistów), którzy szacują, że Apple w Q4 2013 roku sprzedało od 21 do 28 mln iPadów. To daje nam średni wynik na poziomie 25 mln sztuk tabletów. Jeśli średnia (lub lepszy wynik) pokryje się z prawdą, to Apple zaliczy tym samym najlepszy kwartał w historii sprzedaży iPadów. Dla porównania, do tej pory najlepszym kwartałem dla firmy z Cupertino okazał się być Q4 2012 roku, gdy sprzedano 22,9 mln tabletów. Wzrost w skali rok do rok wyniesie wtedy około 10%.

ipad-sales-estimate-4q-2013

Jak było w rzeczywistości? O tym dowiemy się już w najbliższy poniedziałek, w godzinach wieczornych naszego czasu.

Źródło: Fortune

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij