Udostępnij
Tweetnij

Apple sprzedało w Q3 14,1 mln iPadów i 33,8 mln iPhone’ów!

Wczoraj wieczorem Apple ujawniło własne wyniki finansowe i sprzedaży produktów za trzeci kwartał tego roku (dla firmy z Cupertino był to czwarty kwartał roku fiskalnego). Od lipca do końca września Apple sprzedało 14,1 milionów iPadów, a w całym 2013 roku fiskalnym aż 71 mln sztuk tabletów z iOS. Od 2010 roku, gdy debiutował na rynku iPad 1. generacji sprzedano już niemal 170 mln tabletów.

Tim Cook - CEO Apple

Wczoraj wieczorem Apple ujawniło własne wyniki finansowe i sprzedaży produktów za trzeci kwartał tego roku (dla firmy z Cupertino był to czwarty kwartał roku fiskalnego). Od lipca do końca września Apple sprzedało 14,1 milionów iPadów, a w całym 2013 roku fiskalnym aż 71 mln sztuk tabletów z iOS. Od 2010 roku, gdy debiutował na rynku iPad 1. generacji sprzedano już niemal 170 mln tabletów.

Przeczytaj koniecznie >> Steve Wozniak: nie krytykowałem nowych iPadów

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wczoraj Apple ujawniło własne wyniki finansowe za ostatni kwartał i przy okazji podsumowało cały 2013 rok fiskalny. W trzecim kwartale tego roku firma z Cupertino sprzedała następujące ilości produktów (w nawiasach znajdziecie liczbę sztuk danych produktów sprzedanych w adekwatnym okresie sprzed roku):

  • 33,8 mln iPhone’ów (26,9 mln);
  • 14,1 mln iPadów (14 mln);
  • 4,6 mln komputerów Mac (4,9 mln).

W tym czasie dochody firmy wyniosły 37,5 miliarda dolarów, a zysk netto zamknął się w kwocie 7,5 mld dolarów. Udziałowcy firmy otrzymali od Apple 7,8 mld dolarów, a pojedyncza akcja zyskała na wartości 8,67 dolara.

Apple przy okazji zakończyło kilka tygodni poprzedni rok fiskalny, a więc warto podsumować również wyniki sprzedaży za ostatnie 12 miesięcy. W 2013 roku fiskalnym firma z Cupertino sprzedała aż 150 mln iPhone’ów (421,3 mln od 2007 roku) oraz 71 mln iPadów (łącznie 169,2 mln od 2010 roku). Jak nietrudno zauważyć, poprzedni rok fiskalny był dla Apple najlepszym z dotychczasowych. Co pewnie nikogo nie dziwi?

Tymczasem najlepszy kwartał dopiero przed Apple. Tim Cook w oficjalnym oświadczeniu przekazał, że Q4 tego roku powinien być rekordowy. Możliwe to będzie dzięki wprowadzeniu do oferty nowych iPhone’ów 5S i 5C oraz nowych produktów (w tym iPada Air i 7,9-calowego modelu z wyświetlaczem Retina), które zaprezentowano na specjalnej konferencji w zeszłym tygodniu.

Cook wierzy, że w tym kwartale przychody firmy wyniosą od 55 do 58 mld dolarów, a więc wzrost względem rok/rok wyniesie od 36,5% do 37,5%.

Oczywiście po ogłoszeniu wyników odbyła się telekonferencja z Apple, na której można było zadawać pytania.  Najważniejszą informacją jest fakt, że Tim Cook potwierdził, iż jego firma ma w planach produkty z kategorii, których obecnie nie ma w ofercie. Powinniśmy zobaczyć je już w przyszłym roku. Cook dodał, że Apple ma środki i inicjatywę, która w połączeniu z technologiami i software mogą zaowocować nowymi, świetnymi urządzeniami. Oczywiście CEO Apple nie zdradził jakie to produkty, ale wiemy, że firma z Cupertino przygotowuje między innymi inteligentny zegarek iWatch oraz własny telewizor. Dokładna data ich premiery nie jest znana, ale spodziewamy się, że oba te produkty zobaczymy już w przyszłym roku.

Dziś, o godzinie 9:00 czasu pacyficznego (u nas będzie 18:00) odbędzie się specjalne spotkanie dla pracowników Apple, które ma być podziękowaniem za dotychczasową pracę zespołów zatrudnionych w firmie. Tim Cook w liście rozesłanym do pracowników przekazał, że współpraca w Apple nigdy nie była na tak doskonałym poziomie, jak teraz. W trakcie spotkania wysocy rangą pracownicy będą udzielać również odpowiedzi na pytania, które można zgłaszać poprzez intranet Apple.

Firma z Cupertino zaliczyła kolejny świetny kwartał, jak i cały rok fiskalny. Podsumowując, można powiedzieć tylko jedno… Apple się kończy ;-).

Źródło: Apple, 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij