Udostępnij
Tweetnij

Apple musi zapłacić 12 mln euro podatku za sprzedane iPady we Francji

Francuski sąd wydał Apple nakaz zapłaty 12 milionów euro niezapłaconego podatku ze sprzedaży iPadów pomiędzy marcem, a grudniem 2012 roku.

iPad 2. gen.

Francuski sąd wydał Apple nakaz zapłaty 12 milionów euro niezapłaconego podatku ze sprzedaży iPadów pomiędzy marcem, a grudniem 2012 roku.

Przeczytaj koniecznie >> Steve Wozniak: nie krytykowałem nowych iPadów

Jaki masz ekran w tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

To nie pierwszy raz, gdy Apple musiał zapłacić dodatkowy podatek od sprzedaży iPadów we Francji. Konsekwencją takich działań jest towarzystwo SACEM, która skupia autorów, muzyków i kompozytorów. Organizacja zajmuje się dystrybucją tantiemów, które są wypłacane Copie France za wszystkie urządzenia zdolne do odtwarzania  i reprodukowania materiałów chronionych prawami autorskimi.

PC Inpact informuje, że francuski sąd ponownie nakazał Apple zapłacić dodatkowy podatek od sprzedaży iPadów na terenie tego kraju. Tym razem w wysokości aż 12 milionów dolarów. Wcześniej w tym roku firma z Cupertino musiała „wyłożyć” 5 mln euro.

Źródło: PC Inpact

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij