Udostępnij
Tweetnij

W iOS 7 masz jednocześnie połączenie z Wi-Fi i siecią komórkową

Apple w najnowszej wersji systemu iOS zaimplementowało specjalną funkcję, która odpowiada za stałe połączenie z internetem. Rozwiązanie wykorzystywane jest przez Siri.

iOS 7 logo

Apple w najnowszej wersji systemu iOS zaimplementowało specjalną funkcję, która odpowiada za stałe połączenie z internetem. Rozwiązanie wykorzystywane jest przez Siri.

Przeczytaj koniecznie >> Co nowego w iOS 7? Tak wygląda pełny wykaz zmian

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

iOS 7 zadebiutowało z ponad 200 nowymi funkcjami i usprawnieniami. Wśród nich pojawiła się bardzo ciekawa opcja związane z połączeniem z internetem. Okazuje się, że iGadżety z iOS 7 podtrzymują w tym samym czasie połączenie zarówno z sieciami 3G, jak i tymi bezprzewodowymi (Wi-Fi). W przypadku, gdy siła sygnału Wi-Fi jest słaba i połączenie może ulec zerwaniu, to urządzenie nawiązuje automatyczne połączenie z siecią komórkową.

Technologia ta bazuje na wielościeżkowym protokole TCP, którego działanie opiera się na ciągłym przesyłaniu pakietów tak, aby zawsze zapewnić aktywne połączenie. Niemniej, nie wszystkie elementy systemu iOS 7 wykorzystują to rozwiązanie. Na chwilę obecną korzysta z niego Siri, czyli popularny asystent głosowy z iGadżetów.

Źródło: CNet

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij