Udostępnij
Tweetnij

Nowe generacje iPada z niemal niewidoczną ramką?

Co powiecie na tablet z ramką w około wyświetlacza, której w praktyce w ogóle nie ma? Całkiem możliwe, że właśnie taka przyszłość czeka nas w iPadzie mini w niedalekiej przyszłości.

Apple small bezel

Co powiecie na tablet z ramką w około wyświetlacza, której w praktyce w ogóle nie ma? Całkiem możliwe, że właśnie taka przyszłość czeka nas w iPadzie mini w niedalekiej przyszłości.

Przeczytaj koniecznie >> Jak zainstalować iOS 7 beta już dziś?

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Firma z Cupetino stara się o patent, który może rozwiązać jeden z największych problemów związanych z obsługą tabletów internetowych i innych urządzeń wyposażonych w wyświetlacze dotykowe. Mianowicie zapobieganie niechcącej aktywacji wybranych funkcji za pomocą dotyku.

Apple wraz z iOS 6 wprowadziło funkcję, która ma zapobiegać interakcji z wyświetlaczem dotykowym po dotknięciu kciukiem jednego z rogów ekranu. Zdaje się jednak, że to tylko początek i firma z Cupertino planuje w przyszłości znacznie więcej. Rozszerzenie funkcjonalności tej technologii sprawi, że wyświetlacze dotykowe będą mogły być umieszczane w urządzeniach, które posiadają bardzo cienką ramkę. To sprawi, że złapanie palcami krawędzi lub rogów ekranu nie wpłynie na uruchomienie funkcji przez omyłkę.

Na razie to oczywiście pomysł, na realizację którego przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Kto wie, a może wraz z iPadem 6. generacji już doczekamy się takiego rozwiązania…?

Źródło: AppleInsider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij