Udostępnij
Tweetnij

National Geographic Odkrywca dostępny na iPada

Magazyn, czy kanał telewizyjny National Geographic jest znany sporej rzeszy osób. Tym bardziej więc z zadowoleniem przyjmą one fakt premiery pierwszego, polskiego magazynu edukacyjnego – „National Geographic ODKRYWCA” – który trafia właśnie na iPada.

Aplikacja National Geographic Odkrywca dla iPada

appstore

Magazyn, czy kanał telewizyjny National Geographic jest znany sporej rzeszy osób. Tym bardziej więc z zadowoleniem przyjmą one fakt premiery pierwszego, polskiego magazynu edukacyjnego – „National Geographic ODKRYWCA” – który trafia właśnie na iPada.

Przeczytaj koniecznie >> 5 najlepszych sposobów na poprawienie czasu pracy na baterii w iPadzie

Czy Ubuntu ma szansę na rynku tabletów?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

„National Geographic ODKRYWCA” został przygotowany przez wydawnictwo edukacyjne Nowa Era. Aplikacja na tablety iPad stworzona przez zespół Mediorama powstała na bazie framework Mag+, który pozwala na wykorzystanie przygotowanych w środowisku Adobe materiałów graficznych, stworzenie animacji, przesuwanych elementów, odtwarzania dźwięków i plików wideo, przy jednoczesnym zachowaniu typowych dla tabletów akcji, specyficznych dla urządzeń z ekranem dotykowym. Aplikacja jest przystosowana do używania zarówno na starszych modelach iPadów, jak i tych nowej generacji, wyposażonych w wyświetlacze w wyższej rozdzielczości – Retina.

Według badań dzieci spędzają w wirtualnym świecie jedną do dwóch godzin dziennie, a 10% z nich – ponad pięć godzin! (sonda portalu Sieciaki.pl ). Marcin Wojtyński, wydawca magazynu „National Geographic ODKRYWCA”: „Sam jestem ojcem trójki dzieci i wiem, jak czasem trudno zachęcić je do czytania. Jednocześnie widzę, jak są ciekawe świata, zadają dziesiątki pytań, i jak wciąga je świat nowych technologii. Dlatego połączyliśmy to wszystko w «Odkrywcy» – przygodę, ciekawostki edukacyjne, a także multimedialność i interaktywność”.

Multimagazyn jest dostępny bezpłatnie w sklepie App Store oraz w salonach iSpot – ogólnopolskiej sieci eksperckich salonów Apple Premium Reseller i zapowiada cykliczne wydania multimagazynu „National Geographic ODKRYWCA” na iPada, które zaczną ukazywać się od października tego roku.

Bezpłatny, multimagazyn National Geographic ODKRYWCA na iPada zawiera cztery multimedialne artykuły napisane w sposób atrakcyjny dla dzieci, wzbogacone filmami, dźwiękami, galeriami zdjęć i interaktywnymi planszami:

1. Pandomania – zaglądamy do świata niedźwiedzi panda zamieszkujących górzyste tereny środkowych Chin. Dzięki krótkim filmikom możemy obserwować ich zachowanie, a nawet usłyszeć głos nowo narodzonej pandy! Dowiemy się też, dlaczego naukowcy opiekujący się tym zagrożonym gatunkiem muszą przebierać się do pracy za …dorosłe pandy. Niektóre pojęcia i terminy wyjaśnione są w słowniczku na końcu tekstu, tak aby rodzice mogli wytłumaczyć dzieciom trudniejsze fragmenty.

2. Współcześni rycerze – niezwykłe rekonstrukcje średniowiecznych bitew, wierne odtwarzanie sztuk walki, a nawet ówczesnych strojów – to temat dla pasjonatów historii! Najbardziej znanym tego typu wydarzeniem jest rekonstrukcja bitwy pod Grunwaldem, ale liczba takich widowisk w Polsce i Europie rośnie lawinowo. Na interaktywnej mapie można łatwo sprawdzić lokalizacje i terminy takich wydarzeń podczas tegorocznych wakacji. Z tekstu dowiemy się również, co zrobić, aby wziąć w nich czynny udział.

3. Przyjaciel na wakacjach – to artykuł multimedialny przygotowany przy współpracy z organizacją ekologiczną WWF Polska oraz z telewizją National Geographic Channel i Nat Geo WILD. Poznajemy tu 10 podstawowych zasad postępowania, którymi powinni kierować się właściciele psów, kotów i innych domowych zwierzaków podczas wakacji. Dowiemy się jakich pamiątek nie przywozić z egzotycznych podróży. Informacje te są przydatne zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Artykuł edukuje i uwrażliwia na los zwierząt. O palącej potrzebie poruszania tego tematu mówią statystyki: co roku podczas wakacji tysiące domowych pupili zostaje porzuconych z powodu wakacyjnych wyjazdów.

4. New Land – czy wiesz, jak powstają wyspy? Materiał jest przygotowany w języku angielskim. Tekst został dla dzieci uproszczony przez specjalistów dydaktyki języka angielskiego, a trudniejsze słówka są wyjaśnione w słowniczku oraz czytane przez lektora.

Spot promocyjny do zobaczenia na stronie: www.ngodkrywca.pl

appstore

Źródło: Informacja prasowa Nowa Era

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij