Udostępnij
Tweetnij

Masz iPada i czekasz na iOS 7? Zobacz, które z funkcji dostaniesz

Wiemy już, że uaktualnienie do iOS 7 otrzymają użytkownicy wszystkich iPadów począwszy od drugiej generacji tabletu. Okazuje się jednak, że nie wszyscy z was będą mogli liczyć na dostęp do wszystkich nowych funkcji, które znajdą się w tym systemie. W tym artykule postanowiliśmy podsumować dla was najciekawsze rozwiązania z iOS 7, wraz z omówieniem ich dostępności dla konkretnych modeli tabletów marki Apple.

iPad iOS 7 logo

Wiemy już, że uaktualnienie do iOS 7 otrzymają użytkownicy wszystkich iPadów począwszy od drugiej generacji tabletu. Okazuje się jednak, że nie wszyscy z was będą mogli liczyć na dostęp do wszystkich nowych funkcji, które znajdą się w tym systemie. W tym artykule postanowiliśmy podsumować dla was najciekawsze rozwiązania z iOS 7, wraz z omówieniem ich dostępności dla konkretnych modeli tabletów marki Apple.

Przeczytaj koniecznie >> Uruchamiamy gry z iPada na telewizorze

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Poniedziałkowa konferencja Apple już za nami.  W trakcie keynote WWDC przede wszystkim poznaliśmy nowy system dla iUrządzeń, czyli iOS 7. Wiemy już, że Apple tym razem nie uśmierciło żadnego modelu iPada, jak miało to miejsce wraz z iOS 6 (kiedy to pozbyto się wsparcia dla pierwszego iPada). Choć nowy system otrzymają wszyscy użytkownicy tabletów z iOS – począwszy od iPada 2. generacji, tak niestety nie każdy z nas będzie miał dostęp do tych samych funkcji. Przyjrzyjmy się z bliska tym rozwiązaniom, które będą dostępne na wybranych modelach iPadów.

  • AirDrop – nowa funkcja współdzielenia plików, która pozwoli nam wymieniać szybko zdjęcia czy filmy pomiędzy iUrządzeniami, znajdującymi się w tej samej sieci bezprzewodowej lub poprzez bluetootha. AirDrop będzie dostępny tylko w iPadzie mini oraz 4. generacji.
  • Filtry dla zdjęć – w iOS 7 pojawią się filtry dla zdjęć przechowywanych w rolce, które znamy obecnie z aplikacji firm trzecich. W tym przypadku również nie wszyscy otrzymają do nich dostęp. Funkcja będzie dostępna dla iPadów 3. i 4. generacji oraz w iPadzie mini.
  • Możliwość wykonywania kwadratowych zdjęć – aplikacja Aparat w iOS 7 doczekała się nowego trybu dla wykonywania kwadratowych zdjęć (które doskonale kojarzymy przede wszystkim z Instagram). Funkcja będzie dostępna tylko w iPadzie 3. i 4. generacji oraz w iPadzie mini.
  • Udoskonalone Siri – w iOS 7 doczekamy się lepszego asystenta Siri, ale Apple nie zamierza udostępnić funkcji na te iUrządzenia, gdzie nie była ona wcześniej dostępna. Tak więc użytkownicy iPada 2. generacji będą musieli obejść się smakiem. Na nowszych tabletach z iOS funkcja oczywiście będzie dostępna.
  • Nagrywanie wideo w 60 fps – kolejną nowością w aplikacji Aparat z iOS 7 jest nagrywanie filmów wideo w wysokiej rozdzielczości przy 60 klatkach na sekundę. Funkcja dostępna będzie dla użytkowników iPada mini oraz iPadów 3. i  4. generacji.

Jak nietrudno zauważyć, w najgorszej sytuacji znajdą się użytkownicy iPada 2. generacji. W najlepszej z kolei będą właściciele tabletów wprowadzonych do sprzedaży na początku listopada zeszłego roku. To oczywiście nie powinno nikogo dziwić. No może poza jednym, wykonywaniem kwadratowych zdjęć. Opcja z pewnością nie stawia wysokich wymagań i trochę dziwi, że Apple nie udostępniło jej właścicielom iPada 2. Taka jest jednak polityka firmy. Z drugiej jednak strony użytkownicy tego modelu tabletu i tak są w o niebo lepszej sytuacji niż większość użytkowników urządzeń z Androidem, gdzie aktualizacja oprogramowania stanowi poważny problem, a pamiętajmy, że iPad 2. gen. debiutował na rynku ponad dwa lata temu.

Na szczęście użytkownicy iPada 2. generacji otrzymają dostęp do wielu innych ciekawych rozwiązań z iOS 7. W tym usługi iTunes Radio, nowego ekranu blokowania, centrum kontroli oraz odświeżony interfejs. Tak źle więc nie będzie. Warto dodać, że takie funkcje, jak filtry w aplikacji Aparat czy panorama nie będą dostępne w ogóle na iPadzie.

Obecnie iOS 7 beta jest obecnie dostępny wyłącznie dla iPhone’a oraz Apple TV (w postaci oprogramowania z wewnętrznym oznaczeniem 5.4). Podczas WWDC Apple przekazało tylko, że wersja beta nowego iOS dla iPada zostanie udostępniona w przeciągu najbliższych tygodni, ale konkretnej daty nie podano.

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij