Udostępnij
Tweetnij

Wyciekły linki do bety iOS 6. Nie ma wśród nich dla pierwszego iPada. Co to oznacza?

Niestety, ale to dosyć zła wiadomość dla tych z was, którzy posiadają tablet pierwszej generacji od Apple’a. Całkiem możliwe, że firma z Cupertino zamierza uśmiercić urządzenie, które zapoczątkowało sukces iPada na rynku. Tym samym iOS 6 spodziewamy się jedynie dla iPadów drugiej i trzeciej generacji, z czego tylko ten ostatni dostanie zapewne wszystkie nowe funkcje.

Niestety, ale to dosyć zła wiadomość dla tych z was, którzy posiadają tablet pierwszej generacji od Apple’a. Całkiem możliwe, że firma z Cupertino zamierza uśmiercić urządzenie, które zapoczątkowało sukces iPada na rynku. Tym samym iOS 6 spodziewamy się jedynie dla iPadów drugiej i trzeciej generacji, z czego tylko ten ostatni dostanie zapewne wszystkie nowe funkcje.

Przeczytaj koniecznie >> Dziś konferencja Apple, a co wiemy już teraz?

Podczas dzisiejszego przemówienia Tima Cooka na konferencji WWDC (Apple Worldwide Developer Conference) spodziewamy się ujawnienia iOS 6 (na razie oczywiście tylko w wersji poglądowej, stabilna odsłona zadebiutuje pewnikiem dopiero jesienią). Obecność nowego systemu na WWDC potwierdzają banery i plakaty, którymi Apple przyozdobiło centrum Moscone w San Francisco, a gdzie odbędzie się wydarzenie.

Tymczasem do sieci web (za sprawą chińskiego forum Weiphone) wyciekły linki mające prowadzić do wersji beta iOS 6 (kompilacja oznaczona ciągiem 10A5316k), którą za kilka godzin będą mogli pobrać deweloperzy oprogramowania dla iGadżetów. Oto one (przypominam, na razie są nieaktywne):

Nowy iPad
Wi-Fi, Wi-Fi + Cellular (GSM), WiFi + Cellular (CDMA)
iPad 2
Wi-Fi, WiFi + 3G (GSM), WiFi + 3G (CDMA)
iPhone
4S, 4 (GSM), 4 (CDMA), 3GS
iPod touch
4 generacja
Apple TV
2 generacja, 3 generacja
Inne
iOS 6 Beta – podręcznik użytkownika (PDF)
Instrukcja instalacji na Apple TV (PDF)

Jak zapewne już zauważyliście, na liście plików do pobrania nie ma wariantu dla pierwszego iPada! Co to oznacza? Na 99,9% to, iż Apple po prostu nie zamierza udostępnić iOS 6 dla tej wersji tabletu. Koniec końców, oznacza to rozpoczęcie uśmiercania urządzenia, od którego przecież zaczął się cały boom na iPada.

Pierwszy iPad już od dawna nie jest oferowany w Apple Store. Nic więc dziwnego, że firma z Cupertino zamierza w końcu uśmiercić to urządzenie. Co ciekawe, iOS 6 nie będzie również współpracować z iPodem touch trzeciej generacji, ale system trafi w ręce użytkowników iPhone’a 3GS (to w sumie nie dziwi, bo telefon ciągle jest jeszcze sprzedawany przez Apple).

iOS 6 choć zostanie udostępniony dla starszych iGadżetów, to i tak pełnię możliwości systemu wykorzystają jedynie ci z was, którzy posiadają najnowsze urządzenia Apple’a. Wiemy na przykład, że Siri zadebiutuje na iPadzie, ale tylko dla trzeciej generacji tabletu. Właściciele iPada 2 będą musieli obejść się smakiem.

Apple zamierza również „rozprawić się” w tym roku  z wieloma starszymi komputerami Mac. Najnowszy system w postaci OS X Mountain Lion nie będzie działał z licznymi, starszymi maszynami firmy z Cupertino. Lista niekompatybilnych komputerów znajduje się poniżej:

  • Wszystkie plastikowe Macbooki sprzed odświeżenia designu;
  • iMac 5.1, 5.2 i 6.1;
  • Macbooki Pro sprzed lipca 2007 roku;
  • Pierwszy Macbook Air (1.1);
  • Mac Mini 2.1;
  • Pierwsze Maki Pro oraz wybrane modele z 2007 roku.

Konferencja WWDC 2012 rozpoczyna się już dziś. Główne przemówienie odbędzie się o 19:00 naszego czasu. Oczywiście będziemy dla was na bieżącą śledzić przebieg konferencji i wkrótce po tym znajdziecie na łamach naszego serwisu obszerną relację z wydarzenia.

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij