Udostępnij
Tweetnij

Wyszukiwarka Google wkrótce z trybem Offline, Lite i szybkim znajdowaniem ostatnich wyników?

Wyszukiwarka Google może wkrótce doczekać się kolejnych zmian. Gigant aktualnie testuje kilka nowych funkcji. Na liście znajduje się przede wszystkim tryb Lite, opcja wyszukiwania w ramach trybu Offline oraz szybkie znajdowanie ostatnich, wpisywanych wyników. Nowe funkcje dostępne są aktualnie jedynie dla wybranych.

Wyszukiwarka Google może wkrótce doczekać się kolejnych zmian. Gigant aktualnie testuje kilka nowych funkcji. Na liście znajduje się przede wszystkim tryb Lite, opcja wyszukiwania w ramach trybu Offline oraz szybkie znajdowanie ostatnich, wpisywanych wyników. Nowe funkcje dostępne są aktualnie jedynie dla wybranych.

Google ponownie testuje nowe funkcje w swojej wyszukiwarce. Aktualnie zmiany widoczne są jedynie dla grupy wybranych użytkowników, którzy postanowili podzielić się swoimi spostrzeżeniami i zrzutami ekranu z serwisem Android Police.

wyszukiwarka google

Na liście ewentualnych zmian w wyszukiwarce Google pojawia się między innymi opcja Recent pokazująca ostatnie wyniki wyszukiwania. Do tej pory, aby znaleźć dokładnie to, co wyszukiwaliśmy ostatnio, musieliśmy chociażby wpisać dane słowo w polu do tego przeznaczonym czy sprawdzić historię. Nowa opcja pojawiająca się w bocznym menu pozwala na szybkie sprawdzenie ostatnich wyników wyszukiwania.

wyszukiwarka google 2

Ponownie testowane jest wyszukiwanie offline. Zamiast odrzucać połączenie wyszukiwania, kiedy nie mieliśmy połączenia z internetem w danym momencie, funkcja pozwalała na wznowienie go, kiedy połączenie nawiązano i powiadamiała użytkownika stosownym powiadomieniem. Opcja ta była jednak pełna błędów. Teraz powraca, ale w nieco innej formie. Na bocznym menu pojawia się zakładka Menage searches, dzięki której sprawdzimy, czego ostatnio nie udało nam się wyszukać przez niedostateczne połączenie. W ustawieniach można natomiast ustawić, by wszystkie wyszukiwane przez nas frazy, których nie udało się znaleźć z pomocą wyszukiwarki ze względu na brak połączeń zostały automatycznie wyszukane, kiedy takie zostanie ono nawiązane. Wtedy otrzymamy wspomniane powiadomienie.

wyszukiwarka google

Wyszukiwarka Google z mniej frustrującym wyszukiwaniem?

Wyszukiwarka Google może doczekać się także trybu Lite. Opcja pozwala na to, by wyświetlać jedynie część z wyszukiwanej treści, bez przykładowo obrazów czy filmów, kiedy akurat mamy słabe połączenie. Tryb Lite pojawił się w ustawieniach. Można go włączyć, wyłączyć, lub ustawić tak, by załączał się automatycznie, gdy nasze połączenie internetowe będzie słabe.

Nie wiadomo, jakie nowe funkcje dostanie wyszukiwarka Google. Aktualnie gigant testuje nowe możliwości. Mogą się one pojawić wkrótce lub zostać odrzucone. Jak już wspominaliśmy – aktualnie dostępne są jedynie dla wybranych użytkowników.

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij