Udostępnij
Tweetnij

Wiadomości i pogoda Google z trybem oszczędzania danych

Wiadomości i pogoda Google doczekają się sporej aktualizacji dodającej tryb Lite do aplikacji. Dzięki niej oszczędzimy nawet 2/3 wykorzystywanych danych z pakietu.

Wiadomości i pogoda Google doczekają się sporej aktualizacji dodającej tryb Lite do aplikacji. Dzięki niej oszczędzimy nawet 2/3 wykorzystywanych danych z pakietu.

Wiadomości i pogoda Google niedługo doczekają się sporej aktualizacji. Aplikacja ma doczekać się trybu Lite. Pozwoli on użytkownikowi na sporą oszczędność danych podczas przeglądania najnowszych informacji z kraju i ze świata.

Wiadomości i pogoda google 1

Nowy tryb można włączyć w ustawieniach aplikacji, co pozwoli na zaoszczędzenie nawet 2/3 danych z naszego pakietu. Można go ustawić, by włączał się automatycznie, gdy przykładowo będziemy w miejscu, gdzie trafi nam się słabe połączenie internetowe. Możemy go również włączyć na stałe, a także wyłączyć na stałe. W trybie Lite nie będzie ładowała się część obrazów i wideo. Wszystko po to, by pobierać jak najmniej danych.

Nowy tryb skierowany jest przede wszystkim do użytkowników w Indiach. Ponad 200 milionów z nich nie ma dobrego połączenia internetowego, tak więc korzystanie z aplikacji Wiadomości i pogoda Google w ich kraju jest utrudnione. Kalifornijski gigant potwierdził, że w pierwszej kolejności aktualizacja trafi do Indii. Następnie Google planuje wydać tę opcję w Brazylii i Indonezji. Tryb Lite trafi do użytkowników innych krajów dopiero w przyszłym roku.

Źródło: Google

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij